NEWS POKEMON REAL LIFE

Sieć sklepów Target wstrzymuje sprzedaż kart Pokemon TCG

W supermarketach amerykańskiej sieci Target, od dawien dawna można było zakupić liczne karty kolekcjonerskie. Zaliczają się do nich również karty Pokemon TCG, których sprzedaż została tymczasowo wstrzymana, czego powodem maja być liczne, nieprzyjemne incydenty. Przedstawiciele firmy powołują się na „chęć zachowania ostrożności”. 

 

Zainteresowanie karcianką z uniwersum Pokemon jest obecnie większe niż kiedykolwiek. Popularność gry wzrosła do tego stopnia, że firma The Pokemon Company, w pewnym momencie, nie nadążała z ich drukiem. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele, jednak tym najistotniejszym, zdecydowanie jest wciąż wzrastająca cena poszczególnych kart na rynku wtórnym. 

Unikatowe egzemplarze sprzed lat osiągają ceny rzędu setek tysięcy dolarów, jednak nawet karty z bieżących dodatków są mocno rozchwytywane. Boleśnie przekonała się o tym amerykańska sieć sklepów Target, która zdecydowała się na tymczasowe wstrzymanie sprzedaży kart z pokemonami. Konkretny powód nie został sprecyzowany, jednak przedstawiciele firmy wskazują na „chęć zachowania bezpieczeństwa klientów i pracowników”.„Naruszenie bezpieczeństwa” nie jest w tym przypadku sformułowaniem użytym na wyrost. W sklepach Target, na porządku dziennym dochodziło ostatnio do starć z kartami Pokemon w tle. Sytuacja zaogniła się do tego stopnia, że 7 maja w jednym ze sklepów należących do wspomnianej sieci, konieczna była interwencja policji.

Ów incydent miał miejsce w Brookfield w stanie Wisconsin, gdzie podczas walki o karty, jeden z klientów wyciągnął broń. Na szczęście obeszło się bez poszkodowanych, jednak w świetle tak groźnych sytuacji, decyzja Targeta nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem.

Problemy sieci nie kończą się jednak tylko na awanturach. Wielu klientów zwyczajnie zostawia po sobie spory bałagan, przeczesując nie tylko same półki, ale również miejsca pod nimi. W sieci pojawiło się ostatnio kilka przypadków znalezienia starych, unikatowych boosterów kart Pokemon pod półkami w Targecie właśnie. Zachęciło to do poszukiwań wielu śmiałków, co zdecydowanie nie jest na rękę pracownikom sklepów.

Zainteresowanie wokół kart Pokemon TCG wzrosło drastycznie mniej więcej od początku pandemii. Kilka miesięcy temu, Ebay poinformował o 142% wzroście sprzedaży kart kolekcjonerskich w 2020 r. względem 2019 roku. Był to rezultat dla całej kategorii, z której sprzedaż samych kart Pokemon podskoczyła aż o 574%!źródło: Anime News Network 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.