ANIME I MANGA KINO I SERIALE NEWS

Skrótowe podsumowanie Netflix Festival Japan 2021

Zakończona już transmisja Netflix Festival Japan przyniosła wiele informacji na temat nadchodzących nowości. Ogłoszenia dotyczyły ponad 20 serii anime, a poniżej przeczytacie skrótowe podsumowanie najważniejszych z nich. Będzie sporo do oglądania! 

 

1. Jojo’s Bizarre Adventure – Part 6: STONE OCEAN

Wyczekiwany, 6. part anime na podstawie mangi Hirohiko Arakiego otrzymał kompletnie nowy zwiastun wraz z datą premiery! Seria zadebiutuje na platformie już 1 grudnia 2021 roku, jednak wówczas ukaże się jedynie 12 pierwszych odcinków. O szczegółach, takich jak obsada aktorów głosowych, dowiecie się więcej tutaj.


2. Kakegurui Twin 

Zapowiedziano animowaną adaptację spin-off’owej mangi Kakegurui Twin, której akcja toczy się przed wydarzeniami z głównej serii. Seria zadebiutuje na Netflixie w sierpniu 2022 roku! 


3. Aggretsuko 4

Czwarty sezon perypetii Retsuko wyłania się na horyzoncie! Zobaczyliśmy nowy zwiastun nadchodzących odcinków, które zadebiutują na platformie już 16 grudnia 2021 roku. 
4. The Seven Deadly Sins: Grudge of Edinburgh 

Dowiedzieliśmy się o nowym filmie 3DCG, którego akcja toczy się po wydarzeniach przedstawionych w The Seven Deadly Sins. Produkcja ukaże się w dwóch częściach, z których pierwsza zadebiutuje gdzieś w 2022 roku. Więcej szczegółów dowiecie się tutaj.


5. ULTRAMAN 2 

Netflix udostępnił krótki teaser drugiego sezonu anime Ultraman. Na razie nie zdradzono żadnych konkretniejszych informacji, jednak produkcja ma zadebiutować gdzieś w 2022 roku. 


6. TIGER & BUNNY Part 2 

Drugi sezon futurystycznej serii TIGER & BUNNY trafi do biblioteki Netflixa w kwietniu 2022 roku! Jeszcze przed tą datą, na platformie wyląduje również pierwszy sezon anime, który obecnie nie znajduje się w ofercie serwisu.


7. The Orbital Children 

Zobaczyliśmy zapowiedź serii The Orbital Children, której reżyserem oraz scenarzystą jest Mitsuo Iso. Fabuła produkcji osadzona jest w 2045 roku i zamknie się ona w 6 odcinkach. Premiera tytułu przewidziana jest na 28 stycznia 2022 roku. 


8. Kotaro Lives Alone 

Teaser otrzymała seria Kotaro Lives Alone, przeznaczona dla młodszej widowni. Produkcja ma już na koncie wersję live-action, która jeszcze niedawno emitowana była w stacji TV Asahi. Anime otrzyma ekskluzywną premierą na Netflixie wiosną 2022 roku. 
9. Thermae Romae Novae 

Zapowiedziana już kilka miesięcy temu seria od studia NAZ trafi na Netflixa w 2022 roku. Na razie wciąż udostępniono zwiastuna produkcji, jednak zapewne zobaczymy go już niedługo.


10. Detective Conan: The Cultrip Hanazawa / Detective Conan: Zero’s Tea Time 

Biblioteka Netflixa wzbogaci się niebawem o dwie spin-off’owe produkcje związane z kultową mangą Detective Conan. Na razie zobaczyliśmy skromną zajawkę obydwu projektów, które nie otrzymały jeszcze daty premiery. 


11. exception 

Fani japońskich horrorów już niebawem otrzymają bardzo ciekawą propozycję seansu. Zapowiedziana już jakiś czas temu seria exception otrzymała potwierdzoną premierę w przyszłym roku. Za produkcję odpowiadać będą studia Tatsunoko Production oraz 5 Inc.


12. Vampire in the Garden 

Otrzymaliśmy zapowiedź nowej serii oryginalnej, zmierzającej na Netflixa. Vampire in the Garden to nadchodząca produkcja Studia Wit, która powinna przypaść do gustu miłośnikom krwiopijców. Premiera w 2022 roku. 


 

13. Drifting Home 

Poznaliśmy małą aktualizację dotyczącą filmu Drifting Home od Studia Colorido. Produkcja Hiroyasu Ishidy (Penguin Highway) zadebiutuje w bibliotece platformy w 2022 roku. Udostępniony został również nowy zwiastun.


14. Ghost in the Shell: SAC_2045 2

Kontynuacja anime Ghost in the Shell: SAC_2045 również otrzymała swoje 5 minut podczas transmisji. Wciąż nie poznaliśmy zbyt wielu szczegółów, jednak potwierdzono, że drugi sezon produkcji zadebiutuje w 2022 roku. 


 To właściwie wszystkie najważniejsze informacje, które poznaliśmy podczas Netflix Festival Japan 2021. Amerykańska platforma tradycyjnie zaproponowała sporo nowości na przyszły rok, w którym zdecydowanie będzie co oglądać. Na koniec zostawiłem dwie interesujące informacje bonusowe, które nie dotyczą bezpośrednio anime:

  • Aktorski Cowboy Bebop otrzymał dokładną datę premiery, która przypada już na 19 listopada 2021 roku!
  • Przygotowywany obecnie film aktorski Avatar: The Last Airbender otrzymał pierwszą informację dotyczącą obsady. Rolę Włady Ognia Ozaia odegra aktor Daniel Dae Kim.

źródło: transmisja Netflix Festival Japan 2021 

2 komentarze

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.