GAMING NEWS TECHNOLOGIA

Skrótowe podsumowanie prezentacji PlayStation 5 Showcase

16 września o godzinie 22:00 odbyła się prezentacja Sony, której głównym motywem miała być oficjalna zapowiedź ceny oraz daty premiery konsoli PlayStation 5. Tak się faktycznie stało, jednak Japończycy przygotowali na wczorajszy wieczór znaczne więcej niespodzianek, w postaci zwiastunów naprawdę mocnych tytułów. Poniżej dowiecie się wszystkiego, czego dowiedzieliśmy się podczas transmisji PS5 Showcase. 

 

1. Cena oraz data premiery konsoli PlayStation 5 

PS5 ukaże się już 19 listopada 2020 i -podobnie jak nadchodzący Xbox – dostępne będzie w dwóch wariantach. Za wersje standardową konsoli (z fizycznym napędem) przyjdzie nam zapłacić w Polsce 2299 złotych, natomiast za wersję Digital Edition – 1849zł.

 

2. Final Fantasy XVI z zapowiedzią oraz pierwszym zwiastunem

Zapowiedź nowej odsłony kultowej serii rozpoczęła wczorajszą prezentację. Final Fantasy XVI od Square Enix otrzymało pierwszy zwiastun, ukazujący zarówno wątek fabularny, jak i krótkie fragmenty rozgrywki. Tytuł zmierza na konsolę PlayStation 5 oraz komputery osobiste, jednak w tym przypadku obyło się bez konkretnej daty premiery.  

 

3. Hogwarts Legacy – RPG z otwartym światem z uniwersum Harry’ego Pottera(!) 

Potwierdziły się niedawne plotki o sporej grze RPG z uniwersum HP, zmierzającej na rynek w 2021 roku. Hogwarts Legacy otrzymało pierwszy zwiastun oraz z pewnością jest dla wielu największą niespodzianką wczorajszej konferencji. O tej konkretnej produkcji, powstał wczoraj osobny wpis, w którym dowiecie się więcej informacji na jej temat.

4. God of War: Ragnarok zapowiedziane 

Zwieńczeniem transmisji PlayStation 5 Showcase był skromny teaser nowego God of War’a, który zapowiedziany został na 2021 rok. Nad nadchodzącą odsłoną cyklu pracuje zespół Sony Santa Monica i będzie ona ekskluzywna dla konsoli PS5. 

 

5. Devil May Cry 5 Special Edition zmierza na PS5

Odświeżona wersja piątej odsłony Devil May Cry od CAPCOM-U będzie jednym z tytułów startowych na konsolę PlayStation 5. Ukazany podczas prezentacji zwiastun zawiera sporo materiałów z rozgrywki, która – co charakterystyczne dla serii – prezentuje się bardzo dynamicznie. Produkcja będzie dostępna w wersji cyfrowej od 19 listopada. 

 

6. Resident Evil Village – nowy zwiastun 

Devil May Cry V Special Edition nie było jedyną produkcją od Capcom, pokazaną podczas wczorajszej prezentacji. Nowego zwiastuna doczekała się również nadchodząca odsłona serii RE, która zadebiutuje w przyszłym roku. Resident Evil Village ukaże się na PC, Playstation 5 oraz Xbox Series X/S. 

 

7. Pierwszy gameplay z Demon’s Souls 

Zapowiedziany w czerwcu remake gry FromSoftware od studia Bluepoint, doczekał się pierwszego materiału z rozgrywki. Tytuł początkowo zapowiedziany został na PC oraz PlayStation 5, jednak okazało się to być pomyłką i zgodnie z aktualnymi informacjami – będzie on ekskluzywny dla konsoli Sony. Zwiastun ukazuje odświeżone lokacje, projekty poszczególnych boss’ów oraz fragmenty odświeżonej ścieżki dźwiękowej. Na więcej przyjdzie nam poczekać do premiery, która odbędzie się jeszcze w tym roku (prawdopodobnie równocześnie z debiutem PS5).

 

8. Call of Duty: Black Ops Cold War – gameplay z konsoli PS5 

W trakcie prezentacji, nie zabrakło udziału nowej odsłony Call of Duty. Pokazany został fragment rozgrywki z jednej z misji fabularnych gry, który zarejestrowany został na next-gen’ie od Sony. Produkcja autorstwa Treyarch oraz Raven Software trafi na konsole Xbox oraz PlayStation, zarówno bieżącej, jak i przyszłej generacji. Gra otrzyma wczesną alfe trybu sieciowego na konsoli PS4 już 18-20 września, natomiast do sprzedaży trafi 13 listopada. 

 

9. Spider-Man: Miles Morales na pierwszym gameplay’u 

Zaprezentowane zostało pierwsze demo z rozgrywki najnowszego Spider-Man’a, ukazujące kilka scen przerywnikowych oraz przede wszystkim – fragmenty rozgrywki. Przypomnijmy, że tytuł ten będzie ekskluzywny dla konsol Sony oraz trafi do sprzedaży pod koniec tego roku (na razie bez konkretnej daty). Co ciekawe, Spider-Man: Miles Morales trafi również na PlayStation 4 (podobnie jak Horizon Forbidden West (!)).

 

10.  Zwiastun Oddworld: Soulstorm 

Sony pokazało nowy zwiastun Oddworld: Soulstorm, zawierający fragmenty gameplay’u oraz pierwsze, konkretne elementy fabularne gry. Twórcy produckji, firma Oddworld Inhabitants, ujawnili również, że tytuł będzie w specjalny sposób korzystał z interakcyjnych funkcji nowego kontrolera Dual Sense. Soulstorm będzie czasowo ekskluzywny dla konsoli PS5, jednak później trafi również na PC oraz Xbox Series X/S. Premiera w przyszłym roku.

 

11. Deathloop – materiał z rozgrywki na PS5 

Studia Bethesda oraz Arkane postanowiły przypomnieć graczom o jednym z konsolowych exclusive’ów dla konsoli PS5. Deathloop doczekał się przepełnionego fragmentami rozgrywki zwiastuna, który świetnie oddaje dynamikę oraz unikalne mechaniki tytułu. Gra zadebiutuje na PS5 oraz PC w drugim kwartale 2021 roku.

 

12. Five Nights at Freddy’s: Security Breach – pierwszy zwiastun gry 

Zapowiedź w formie teaser’a otrzymała najnowsza odsłona cyklu FNAF od Scotta Cawthona. Ukazany materiał nie zawiera żadnych materiałów z gameplay’u, a jedynie rzuca światło dzienne na poszczególne elementy lokacji gry. Data premiery pozostaje nieznana jednak wiadomo, że tytuł będzie miał czasową, konsolową wyłączność na PS4 i PS5 oraz trafi również na PC. 

 

13. PlayStation Plus Collection – odpowiednik Xbox’owego Game Pass’a 

Sony zaprezentowało swoją nową usługę PlayStation Pluc Collection, która – co ważne – bez dodatkowych opłat, zwiększy atrakcyjność abonamentu PS Plus. Gracze korzystający z abonamentu Sony na konsoli PS5 otrzymają dostęp do poniższej listy wybranych tytułów z PS4:

 • God of War
 • The Last of Us: Remastered
 • Uncharted 4: Kres Złodzieja
 • Battlefield 1
 • Monster Hunter World
 • Fallout 4
 • Final Fantasy XV
 • The Last Guardian
 • Ratchet and Clank
 • inFamous: Second Son
 • Days Gone
 • Bloodborne
 • Detroit: Become Human
 • Batman Arkham Knight
 • Mortal Kombat X
 • Persona 5
 • Until Dawn
 • Resident Evil VII: Biohazard

Wyżej wymienione gry, będą pozycjami startowymi dla usługi, jednak na razie nie zdradzono czy lista będzie ulegać rotacyjnym zmianom lub czy będzie się regularnie powiększać o kolejne produkcje. Szczegóły poznamy już niedługo. 

 

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.