GAMING NEWS REAL LIFE

Skyrim w nowej odsłonie! Powstała planszowa gra RPG

Fani uniwersum The Elder Scrolls już niebawem otrzymają szansę zanurzenia się w Tamriel bez potrzeby korzystania z konsoli czy peceta. Zaprezentowano zwiastun The Elder Scrolls V: Skyrim – The Adventure Game, czyli planszowego wydania tytułu od Bethesdy!

 

Z okazji obchodzonego w tym roku 10-lecia Skyrima, przygotowano więcej niż niedawno zapowiedziane Anniversary Edition. Najpopularniejsza odsłona cyklu TES otrzyma również pełnoprawne wydanie planszowe, za które odpowiada firma Modiphius Entertaiment.

Skyrim – The Adventure Game będzie rozbudowaną grą planszową z elementami papierowego RPG. Zabawa przeznaczona jest dla grup liczących od 1-4 osób, przy czym przejście jednego rozdziału zająć ma około 90-120 minut. Sama rozgrywka nastawiona będzie na kooperacyjne przechodzenie fabuły rozgrywającej się na 25 lat przed wydarzeniami z cyfrowego pierwowzoru.

W sieci ukazał się pierwszy zwiastun gry, który możecie zobaczyć poniżej: Skyrim – The Adventure Game ogłoszone zostało w ramach zbiórki crowdfunding’owej w serwisie gamefoundW chwili pisania tego artykułu, przekroczyła ona już próg 516,000 funtów z wymaganych 100,000 potrzebnych do powstania planszowego wydania. Podstawową wersję gry nabyć można w cenie od 62 £, jednak za warianty zawierające figurki oraz rozszerzenia fabularne przyjdzie nam zapłacić kilkukrotnie więcej.

Warto wspomnieć, że planszowego Skyrima można przetestować już teraz! Twórcy gry przygotowali bowiem  demo gry, które można włączyć wewnątrz programu Tabletop Simulator(PC). Wspomniana produkcja jest wirtualnym sandboxem, który pozwala na symulacje gier planszowych, jednak – w przeciwieństwie do udostępnionego dema gry – nie jest darmowa.źródło: Polygon 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.