ANIME I MANGA NEWS TECHNOLOGIA

Sony oficjalnie przejęło platformę Crunchyroll!

Zakup Crunchyroll’a przez Sony Pictures Entertainment został przyklepany już w grudniu zeszłego roku, jednak transakcja wciąż oczekiwała na finalizację. Ta – mimo sporych problemów, które wystąpiły w międzyczasie – nadeszła właśnie teraz! Efektem zakupu Sony będzie fuzja Crunchyroll z Funimation!

 

Plan ekspansji Sony na rynku anime przebiega coraz pomyślniej. Po utworzeniu Aniplex, uformowaniu studia A1 Pictures oraz połączeniu kilku różnych usług pod banderą Funimation, firma poczyniła kolejny potężny ruch. Sony Pictures Entertainment sfinalizowało właśnie swoją kolejną transakcje, która może bardzo wyraźnie poszerzyć wpływy korporacji w branży. Firma oficjalnie przejęła platformę Crunchyroll, co rzekomo kosztowało ją aż 1,175 mld $!

Omawiana transakcja wisiała w powietrzu już od wielu miesięcy i już w zeszłym roku była zaakceptowana przez obie strony. Jej przebieg został mocno utrudniony w marcu bieżącego roku, kiedy zainteresował się nią Amerykański Departament Sprawiedliwości. Organ postanowił bliżej przeanalizować potencjalny zakup Sony pod kątem naruszenia ustaleń antymonopolowych. Transakcja finalnie doszła do skutku, a więc śledztwo najprawdopodobniej nie wykazało żadnych przeszkód prawnych.Rezultatem transakcji będzie całkowite włączenie Crunchyrolla do platformy Funimation. Sony otrzyma więc dostęp do ogromnej biblioteki licencjonowanych serii, które – jeśli wierzyć wcześniejszym doniesieniom – będą dostępne w coraz większej ilości krajów i regionów.

„Włączenie platformy pod szyld Funimation pomoże dostarczyć jeszcze więcej anime do jeszcze większego grona odbiorców. Jestem bardzo dumny z dotychczasowych działań platformy Crunchyroll, której w tak krótkim czasie udało się stworzyć kompletny ekosystem dla tak wspaniałej formy sztuki. Jesteśmy zaszczyceni przyjęciem platformy do rodziny Sony” – wyznał CEO Sony Pictures Entertainment, Tony Vinciquerra

Dla polskich fanów anime może to więc oznaczać nadejście wyczekiwanego od lat źródła legalnego dostępu do najpopularniejszych serii. Na razie zapewnia to jedynie Netflix, który mimo dużego nacisku na poszerzanie oferty anime, wciąż nie posiada bardzo wielu chętnie oglądanych tytułów. Wejście usługi do Polski na pewno byłoby mile widziane, a więc pozostaje nam cierpliwie czekać na rozwój sytuacji.źródło: The Verge

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.