GAMING NEWS TECHNOLOGIA

Sony opatentowało usługę zakładów esportowych

Esport przynosi coraz większe pieniądze, o czym znakomicie świadczą regularnie wzrastające pule nagród w topowych turniejach. Dobry biznes w tym segmencie rynku dostrzegła również firma Sony, która – jak się właśnie okazało –  opatentowała zakłady na esportowych eventach. Grać będzie można nie tylko pieniędzmi!

 

Od dłuższego czasu, serwisy bukmacherskie na całym świecie, oferują możliwość obstawiania wyników meczów w grach takich jak League of Legends czy Counter Strike. Podobnego przedsięwzięcia zamierza podjąć się firma Sony, jednak będzie wyglądało to nieco inaczej. Jak informuje serwis PatentScope, Sony jeszcze w 2019 roku zgłosiło patent, dotyczący esportowych zakładów bukmacherskich.

Ów wiadomość dopiero teraz trafiła do opinii publicznej, a patent dotyczyć ma konkretniej obstawiania wyników meczów na esportowych eventach. Co ciekawe, do zakładów używać będzie można rzekomo nie tylko pieniędzy, ale również kryptowalut oraz przedmiotów z gier. Warto wspomnieć, iż w marcu tego roku, Sony zakupiło znany event Evo Fighting Game Championship. Jest to największa impreza esportowych bijatyk, podczas której profesjonalni zawodnicy mierzą się w tytułach, takich jak: Tekken, Street Fighter czy Mortal Kombat.

Niewykluczone, że to przy okazji tego wydarzenia, po raz pierwszy wcielona w życie zostanie omawiana usługa.źródło: GRY-OnLine.pl

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.