GAMING NEWS TECHNOLOGIA

Sony zamierza uruchomić usługę rywalizującą z Xbox Game Pass

Firma Sony do tej pory nie stworzyła usługi mogącej rywalizować z popularnym wśród graczy abonamentem Microsoftu. Lepiej jednak późno niż wcale, bowiem wygląda na to, że odpowiedź Japończyków na Xbox Game Pass zobaczymy już w przyszłym roku! 

 

Xbox Game Pass stale cieszy się sporym zainteresowaniem wśród graczy, którzy chcą mieć dostęp do najnowszych tytułów niewielkim kosztem. Z doniesień serwisu Bloomberg wynika, że Sony pracuje nad podobną usługą abonamentową, która ma zadebiutować już wiosną 2022 roku! 

Projekt ma nosić nazwę roboczą „Spartakus” i rzekomo będzie dostępny zarówno dla Playstation 4 jak i Playstation 5. Wprowadzona usługa – podobnie jak ta Microsoftu – ma zapewniać dostęp do tych najnowszych oraz starszych gier w zamian za comiesięczną opłatę.Ze wstępnych doniesień wynika, że dostępne będą aż trzy poziomy subskrypcji. Podstawowa ma zapewniać korzyści podobne jak obecne Playstation Plus, a druga wzbogacona ma być o tytuły na PS4 i PS5. Najdroższy pakiet ma dokładać do tego wszystkiego katalog gier z pierwszych trzech konsol Sony oraz liczne bonusy.

Zarówno Playstation Plus jak i Playstation Now – umożliwiające granie w starsze produkcje – mają zostać „wchłonięte” przez nadchodzącą usługę. źródło: Bloomberg 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.