GAMING NEWS TECHNOLOGIA

Sony zapowiedziało PlayStation VR2! Nowy headset i kontrolery w produkcji

Po ponad 4 latach od premiery zestawu VR kompatybilnego z PlayStation 4 nadeszła pora na nową technologie. Sony oficjalnie zapowiedziało peryferia PS VR2, w które w przyszłości będą mogli wyposażyć się właściciele PS5! 

 

Sony rozpoczęło 2022 rok wiadomością, która z pewnością ucieszy miłośników wirtualnej rzeczywistości. Wpis opublikowany na oficjalnym blogu PlayStation, zdradza nadejście PS VR2, czyli VR’owych peryferii dla PlayStation 5! Kontrolery oraz headset kompatybilne z nową generacją konsoli Sony na razie nie mają daty premiery, jednak znajdują się z zaawansowanej fazie produkcji.

Równolegle z zapowiedzią samej technologii, dowiedzieliśmy się również o debiutującym na niej tytule startowym. Premierową grą wykorzystująca PS VR2 będzie gra Horizon Call of the Mountain od Guerilla Games. Produkcja ma zapewnić prawdziwie next gen’owe doświadczenia i do granic wykorzystać nowe możliwości kontrolerów i gogli. Choć gra również nie otrzymała daty premiery, udostępniony został jej pierwszy teaser – z krótkim, lecz obiecującym fragmentem z gry:Oficjalne ogłoszenie zdradziło nam też trochę informacji dotyczących specyfikacji PS VR2. Nowy headset renderować będzie obraz w 4K HDR, wyświetlany na dwóch wyświetlaczach OLED o rozdzielczości 2000×2040. Gogle mają zapewnić kąt widzenia 110°, częstotliwość odświeżania wynoszącą 90/120hz, eye tracking oraz 3D audio.

Na razie nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele o nowych kontrolerach. Wiadomo jednak – że podobnie jak headset – będą wykorzystywać technologię haptyczną.

Więcej szczegółów na temat PS VR2 najpewniej poznamy w późniejszej części bieżącego roku. źródło: oficjalny blog PlayStation 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.