GAMING NEWS REAL LIFE

Społeczność Fallout’a 76 zaangażowała się w zbiórkę pieniędzy dla gracza, którego realny dom został zniszczony przez pożar

Brent Fairchild to gracz, który w społeczności gry Bethesdy zasłynął z role-play’owania lekarza, który w świecie gry zajmował się udzielaniem pomocy medycznej innym graczom. Odgrywany przez niego doktor, jest “postacią” dobrze znaną wśród graczy, którzy ochoczo zaangażowali się w zbiórkę, zorganizowaną w związku z tragedią, która spotkała medyka w prawdziwym życiu. 

Brent “CJ Martin” Fairchild, znany też jako “Doc”, jest graczem, którego kojarzy większość amerykańskich graczy Fallout 76 na PS4. Mężczyzna znany jest ze swojego ogromnego zaangażowania w odgrywanie roli serwerowego doktora, który posiada nawet działającą klinikę, na co dzień produkującą setki leczących stimpak’ów. Jak wynika z oficjalnych doniesień, dom CJ Martin’a został poważnie zniszczony przez pożar, a sam mężczyzna odniósł oparzenia 1. oraz 2. stopnia, podczas ratowania swojej rodziny. Wszystkim domownikom udało się na szczęście przeżyć, jednak zdarzenie przyniosło ze sobą ogromne koszty naprawy ich miejsca zamieszkania. Na pomoc przyszli mu gracze Fallouta 76, którzy zasypują swojego ulubionego doktora słowami wsparcia oraz ochoczo wspierają zbiórkę, zorganizowaną w związku z pożarem.

Zbiórka  została założona przez Kennetha Vigue’a, który prowadzi podcast o tematyce Fallouta 76. Mężczyzna jako pierwszy nagłośnił sprawę Fairchild’a, a następnie zmobilizował innych graczy do zaangażowania się w inicjatywę. Ci wzięli całą akcję bardzo na poważnie, czego efektem jest zebranie 700% wyznaczonego celu, a wysokość zgromadzonej kwoty wciąż rośnie!

źródło: Kotaku

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: