ANIME I MANGA NEWS

Sprzedaż mangi Tokyo Revengers wzrosła o 670% od premiery anime!

Potężny wpływ zaadaptowania mangi do anime oddaje choćby przypadek Jujutsu Kaisen, które od czasu premiery animacji od studia MAPPA, gwałtownie zyskało popularność na całym świecie. Podobna sytuacja ma obecnie miejsce w przypadku mangi Tokyo Revengers, której sprzedaż wzrosła prawie 7-krotnie! 

 

Manga Tokyo Revengers zadebiutowała w marcu 2017 roku, na łamach magazynu Weekly Shonen Magazine. Jeszcze pod koniec marca tego roku, dzieło Ken’a Wakui, posiadało około 8,5 miliona egzemplarzy w obiegu, jednak wiele zmieniło się od czasu emisji pierwszego odcinka anime, które zadebiutowało 11 kwietnia 2021 roku. Tylko na przełomie ostatnich trzech tygodni, ilość fizycznych i cyfrowych kopii, wzrosła do 14,5 miliona, co jest wzrostem sprzedaży o aż 670% względem czasu sprzed premiery adaptacji!

Warto zaznaczyć, że anime od studia Liden Films zadebiutowało ledwie miesiąc temu, a więc bardzo możliwe, że wspomniany wynik może w najbliższym czasie wyraźnie wzrosnąć.O sukcesie serii wypowiedziało się samo wydawnictwo Kodansha, wyznając, iż wzrost popularności Tokyo Revnegers jest znacznie większy niż zakładano. Na chwilę obecną, tempo sprzedaży mangi, ma oscylować w granicach 2,4 egzemplarzy na sekundę!źródło: Anime News Network

4 komentarze

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.