GAMING NEWS TECHNOLOGIA

Sprzedaż Nintendo Switch oficjalnie przeskoczyła 3DS’a!

Największym możliwym sukcesem konsoli jest moment, w którym uda się jej sprzedać w większej ilości egzemplarzy od swojego poprzednika. Okazuje się, że udało się tego dokonać konsoli Nintendo Switch, która pobiła sprzedaż 3DS’a i to jeszcze w zeszłym roku. 

 

Zgodnie z doniesieniami serwisu Nintendo Life, Switch oficjalnie przeskoczył przenośnego 3DS-a w ilości sprzedanych egzemplarzy. Na pojawienie się bieżących statystyk musieliśmy odrobinę poczekać, jednak teraz jest już jasne, iż stało się to w dniu 26 grudnia 2020 roku. Szacuje się, że tego dnia sprzedaż Switcha dobiła do 76,285,948 jednostek, przeskakując tym samym trójwymiarowego handhelda od Nintendo, który sprzedał się w 75,906,986 egzemplarzach. Wspomniany wynik jest dla Japończyków bardzo korzystny, zwłaszcza, że osiągnięto go w niecałe 4 lata.W sierpniu zeszłego roku Nintendo Switch zdołało przeskoczyć w sprzedaży kultowe Nintendo Entertainment System, posiadając w tamtym czasie nieco ponad 61 milionów sprzedanych jednostek. Sprzedaż Switcha miała się w zeszłym roku wręcz wyśmienicie, a w kluczowym momencie wymusiła nawet wstrzymanie wysyłki konsoli na terenie Japonii. Do zeszłorocznego sukcesu konsoli mocno przyczyniła  się gra Animal Crossing: New Horizons, która stała się jednym z efektywniejszych system sellerów w historii firmy.

Następną konsolą Nintendo na drodze Switch’a jest przenośny Gameboy Advance, którego globalna sprzedaż wynosi 81,51 miliona egzemplarzy. źródło: Nintendo Life

2 komentarze

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.