ANIME I MANGA JAPONIA NEWS

Spy x Family jest obecnie najpopularniejszym anime w Japonii!

Po emisji zaledwie 4 odcinków, seria Spy x Family już teraz zapowiada się na kolejny globalny hit branży. Wyraźnie udowadniają tą statystyki oglądalności, według których szpiegowskie anime jest najliczniej oglądaną animacją w japońskiej telewizji! 

 

Anime Spy x Family zdecydowanie zaliczymy do jednej z bardziej wyczekiwanych serii ostatnich lat, która nie bez powodu znalazła się na liście najbardziej wyczekiwanych adaptacji, jeszcze w 2020 roku. Pierwszy odcinek serii zadebiutował 9 kwietnia 2022 i nikt nie ma już chyba wątpliwości, że dzieło Studia WIT oraz CloverWorks będzie jedną z najpopularniejszych produkcji tego sezonu.

Wzmożone zainteresowanie serią widoczne jest na całym świecie, jednak w samej Japonii, tytuł radzi sobie wręcz wybitnie. Statystyki firmy Videon Research Limited sugerują, iż każdy odcinek Spy x Family cieszy się zainteresowaniem około 7 milionów widzów. Czyni to z serii nie tylko najpopularniejsze obecnie anime w całej Japonii, ale również drugą najchętniej oglądaną produkcję telewizyjną! Popularność serii najprawdopodobniej będzie wciąż rosnąć, zwłaszcza, że seria nie zdążyła się jeszcze nawet rozkręcić. Sam pierwszy sezon rzekomo liczyć będzie ponad 20 odcinków, które najpewniej zostaną wydane w dwóch częściach.

Manga Spy x Family, autorstwa Tatsuyi Endo, wystartowała w marcu 2019 roku na łamach cyfrowego magazynu Shonen Jump+. Obecnie posiada ona ponad 17 milionów kopii w obiegu, jednak liczba ta gwałtownie rośnie. Aż 1,7 miliona egzemplarzy sprzedało się od czasu premiery pierwszego odcinka anime.3 komentarze

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.