GAMING NEWS

Square Enix oficjalnie zapowiedziało Dragon Quest XII!

Autor serii Dragon Quest, Yuji Horii, już na początku zeszłego roku przyznał, że powstaje jej kolejna odsłona. Temat na jakiś czas przygasł, jednak teraz Square Enix zdecydowało się na kolejny ruch. Dragon Quest XII otrzymał oficjalną zapowiedź!

 

W trakcie czwartkowej transmisji z okazji 35- rocznicy cyklu Dragon Quest, otrzymaliśmy teaser nowej głównej odsłony serii. Gra nosić będzie tytuł Dragon Quest XII – The Flames of Fate i na razie została zapowiedziana bez konkretnej daty premiery.

Nadchodząca produkcja wyróżniać ma się na tle poprzednich odsłon. Tematyka obracać ma się wokół motywów egzystencjalnych, a sam klimat tytułu, sam Horii opisał jako “mroczny i przeznaczony bardziej dla dorosłych”.Twórca zaznaczył również, iż gra odbije nieco od swojego dotychczasowego systemu walki. Odbyć ma się to natomiast przy zachowaniu oryginalnego jRPG’owego ducha serii znanego jej weteranom.

Firma Square Enix przymierzać ma się do globalnej premiery tytułu, jednak na razie nie wyszczególniono konkretnych platform, na których się ukaże.

Więcej informacji prawdopodobnie dowiemy się podczas tegorocznego E3Bardzo prawdopodobne, że podczas wydarzenia zobaczymy pierwszy zwiastun produkcji.źródło: Anime News Network 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: