KINO I SERIALE NEWS

Squid Game wielkim sukcesem Netflixa! Serial ma szansę pobić globalny rekord oglądalności

W oczekiwaniu na kontynuacje hitów, takich jak Wiedźmin czy Stranger Things, biblioteka Netflixa doczekała się nowego czarnego konia w wyścigu o popularność. Nowym hitem platformy został koreański serial Squid Game, który lada dzień może okazać się największym sukcesem w dziejach serwisu! 

 

Koreańskie produkcje filmowe – podobnie jak muzyka – od dłuższego czasu są mocnym towarem eksportowym Korei Południowej. We wzroście ich popularności, spora jest zasługa samego Netflixa, który od dawna, mocno dba o aktualizowanie listy dostępnych k-tytułów. Najnowszy z nich, Squid Game, okazał się być istnym strzałem w dziesiątkę, o czym świadczy m.in. obecna pozycja TOP 1 w kilkunastu krajach. Koreański thriller lada dzień może pobić imponujący rekord! 

Jak poinformował dyrektor ds. treści Netflixa – Ted Sarandos, Squid Game ma realne szanse zdobycia tytułu najchętniej oglądanego serialu platformy! Na podium zasiadają obecnie Bridgetonowie (82 mln widzów), Lupin sezon 1. (76 mln) oraz Wiedźmin  sezon 1 (76 mln), jednak któreś z wymienionych, niedługo pożegna się z zestawieniem TOP 3. Sarandos wyznał, że jeśli obecna oglądalność serialu utrzyma się przez najbliższe dni, z dużą przewagą zajmie on pozycję obecnego lidera. Czy faktycznie tak będzie przekonamy się już niedługo, jednak już teraz wiadomo, że Squid Game zostało najpopularniejszą produkcją nieanglojęzyczną w ofercie serwisu!Powodów tak dużego zainteresowania omawianym tytułem można doszukiwać się w kilku różnych segmentach. Poza zachęcająca oprawą audiowizualną, produkcja oparła się o popularny od lat motyw battle royale, który został zapakowany w wyjątkowo trzymającą w napięciu i pełna zwrotów akcji historię. Ogromny wpływ na rozgłos miał w tym przypadku również Tik Tok, który od premiery serialu został dosłownie zalany związanymi z nim trendami, których geneza zaciekawiła tłumy użytkowników.

Mimo tak dużego sukcesu, w najbliższym czasie raczej nie doczekamy się nadejścia kontynuacji. W tej kwestii, w rozmowie z Variety, wypowiedział się sam reżyser – Dong-hyuk Hwang. Wyznał on, iż prace nad drugim sezonem nie rozpoczną się w najbliższej przyszłości:

„Na razie nie zacząłem na poważnie myśleć nad rozpoczęciem prac nad Squid Game 2. Obecnie męczy mnie samo pomyślenie o tym. Gdybym miał jednak podjąć się tego zadania, na pewno chciałbym skorzystać z pomocy innych doświadczonych scenarzystów i reżyserów.”źródło: Variety 

3 komentarze

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.