ANIME I MANGA KINO I SERIALE NEWS

Studio Ghibli pokazało pierwsze kadry z filmu Aya and the Witch

Studio Ghibli oraz stacja telewizyjna NHK udostępniły właśnie pierwszy wgląd w warstwę wizualną filmu reżyserowanego przez Goro Miyazaki’ego. Aya and the Witch będzie pierwszym filmem studia w całości zrealizowanym w 3D CGI, a jego telewizyjna premiera, w wymienionej powyżej stacji, odbędzie się zimą bieżącego roku.

Nadchodzące dzieło syna Hayao Miyazakiego, oparte jest na książce Earwig and the Witch, autorstwa brytyjskiej pisarki Diany Wynne Jones, której twórczość została już raz zaadaptowana przez Ghibli w filmie Howl’s Moving Castle. Produkcja ma trwać 82 minuty i będzie to pierwszy film studia, w całości zrealizowany w cyfrowym trójwymiarze. Główną bohaterką dzieła jest tytułowa Aya, która zaadoptowana przez wiedźmę imieniem Bella Yaga, będzie musiała przetrwać w nowych, nieprzyjaznych warunkach.

Japonia posiada obecnie bardzo wielu dorosłych i niewiele dzieci (chodzi o niskie tempo przyrostu naturalnego w Kraju Kwitnącej Wiśni), a więc ciężko jest nam znaleźć swoje wewnętrzne dziecko. Mam ogromną nadzieję, że Aya and the Witch spodoba się młodszej widowni oraz wesprze na duchu dorosłych widzów. – powiedział reżyser filmu – Gorō Miyazaki

Tak prezentują się pierwsze kadry filmu, udostępnione przez Studio Ghibli oraz NHK:

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: