ANIME I MANGA KINO I SERIALE NEWS

Film Sword Art Online Progressive otrzyma sequel już w przyszłym roku

30 października tego roku, na ekranach kin zadebiutował pierwszy film adaptujący light novel Sword Art Online Progressive. Produkcja stanowiła ekranizację zaledwie części cyklu, a więc potencjalna kontynuacja nie jest większą niespodzianką. Okazuje się jednak, że nie będzie trzeba długo na nią czekać! 

 

Film Sword Art Online the Movie -Progressive- Aria of a Starless Night zadebiutował w kinach tej soboty, zaliczając bardzo udany start. Pierwsze dwa dni przełożyły się na ponad 225 tysięcy sprzedanych biletów, które dają przychód w wysokości 3,06 miliona dolarów. Produkcja już w grudniu trafi do kin w USA, Kanadzie i Nowej Zelandii. Docelowo ma być natomiast dystrybuowana w ponad 40 krajach i regionach.

Film z pewnością pożyje w kinach przez kilka najbliższych miesięcy, jednak już teraz ogłoszona została jego oficjalna kontynuacja. Sequel otrzymał tytuł Sword Art Online the Movie -Progressive – Scherzo of a Dark Dusk i zadebiutuje już w 2022 roku! Najprawdopodobniej za animację wciąż odpowiadać będzie studio A-1 Pictures.Zarówno pierwsza odsłona jak i nadchodzący sequel stanowią ekranizację light novel Sword Art Online o podtytule Progressive. Autorem dzieła jest sam twórca uniwersum SAO – Reki Kawahara.

Cykl zadebiutował w 2012 roku i stanowi powrót do początkowych wątków Sword Art Online, gdzie historia bardziej szczegółowo skupia się na Kirito oraz jego drodze na szczyt Aincradu.

Dokładna data premiery na razie pozostaje nieznana. źródło: Anime News Network 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.