ANIME I MANGA JAPONIA NEWS

Ta manga dostanie pierwszą nową adaptację anime od 42 lat!

Ostatnia i jedyna adaptacja mangi Rose of Versailles, autorstwa Rikoyo Ikedy, miała swoją emisję w 1980 roku. Teraz – po ponad 40 latach – seria doczekała się zapowiedzi nowej adaptacji, która powstanie z okazji 50. rocznicy mangi! 

 

Na świeżo powstałej stronie związanej z serią Rose of Versailles pojawiła się zapowiedź nowego filmu anime! Powstanie produkcji związane jest z jubileuszem mangi, która w tym roku obchodzi swoje 50. urodziny.

Klasyk gatunku Shōjo do tej pory adaptowano jedynie w formie 40 odcinkowego anime, emitowanego w latach 1979-1980. Mamy tu więc do czynienia z comeback’iem znacznie bardziej imponującym niż Bleach czy Hunter x Hunter, gdyż przerwa pomiędzy jedną, a drugą adaptacją wyniesie ponad 42 lata!

Twórcy na razie nie podzielili się szczegółami związanymi z obsadą czy datą premiery produkcji. Wszystko wskazuje jednak na to, że nadchodzący film będzie ponownym podejściem do fabuły znanej z odcinkowego anime. Doczekaliśmy się również komentarza ze strony autora mangowego pierwowzoru – Rikoyo Ikedy:

„Od wielu lat dostawaliśmy prośby od fanów dotyczące stworzenia nowego anime. Jestem bardzo szczęśliwy mogąc potwierdzić, że marzenia się spełniają… Raduje mnie, że manga była i jest czytana przez czytelników należących do różnych pokoleń. „

W sieci pojawił się również symboliczny teaser nadchodzącej produkcji: 

Manga Rose of Versailles zadebiutowała w 1972 roku na łamach magazynu Margaret, publikującego serie gatunku shōjo. Akcja serii toczy się w czasie rewolucji francuskiej, łącząc charakterystyczny dla gatunku romans z interesującą fabułą. Główną protagonistką tytułu jest księżniczka Marie Antoinette, jednak to inna postać jest główną gwiazdą serii. Serca fanów szczególnie podbiła Lady Oscar – dzielna dowódczyni gwardii królewskiej, która została wychowana jako chłopiec.

Warto wspomnieć, że nowe anime to nie jedyne co przygotowano z okazji jubileuszu mangi. W tokijskim Tokyo City View And Sky Deck odbędzie się również specjalna wystawa artystyczna poświęcona serii. Wydarzenie zatytułowane „50th Anniversary Rose of Versailles Exhibition: Rose of Versailles Forever” ruszy już 17 września.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.