ANIME I MANGA NEWS

Te mangi sprzedają się najlepiej w 2022 roku!

Rynek mangowy ma się lepiej niż kiedykolwiek, co potwierdzają rekordowe wyniki z ostatnich kilku lat. Obecnie mamy wręcz przesyt ogromnie popularnych tytułów, których poszczególne tomy rozchodzą się jak świeże bułeczki. Tymczasem, poznaliśmy najlepiej sprzedające się mangi 2022 roku. 

 

Najnowszy raport Oricon, dotyczący roku fiskalnego 2022, ujawnił listę najchętniej kupowanych mang 2022 roku. Zestawienie jak co roku zdominowane jest przez tytuły gatunku shonen, a sam jego lider nie zmienił się od 2021. Na szczycie ponownie manga Jujutsu Kaisen, której autorem jest Gege Akutami.

Z pełną listą 10 najchętniej kupowanych mang 2022 roku, możecie zapoznać się poniżej:

  1. Jujutsu Kaisen
  2. Tokyo Revengers
  3. Spy x Family
  4. One Piece
  5. My Hero Academia
  6. Kingdom
  7. Blue Lock
  8. Chainsaw Man
  9. Do Not Say Mystery
  10. Kaiju No. 8Najpopularniejsze tytuły tego roku w większości pokrywają się z zeszłorocznymi. W oczy najbardziej rzuca się ogromny wzrost sprzedaży mangi Spy X Family, co ma związek ze świetnie przyjętą adaptacją anime.

Podobny los – w ciągu najbliższych miesięcy – zapewne spotka serię Chainsaw Man oraz Blue Lock, których fani od niedawna również mogą cieszyć się odcinkowymi anime. Szczególnie pierwszy z wymienionych tytułów, wraz ze swoją animacją od studia MAPPA, ma szansę zając wysoką pozycję przyszłorocznego zestawienia.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: