GAMING NEWS

Terraria stała się 14. najlepiej sprzedaną grą na świecie!

W październiku 2020 roku zadebiutowała ostatnia aktualizacja Terrarii, wraz z którą studio Re-Logic oficjalnie zakończyło wsparcie dla gry. Produkcja – mimo tego – wciąż sprzedaje się wyśmienicie i właśnie przekroczyła próg 35 milionów sprzedanych kopii. Plasuje to Terrarie na 14. miejscu w zestawieniu najlepiej sprzedanych gier wszechczasów! 

 

Ostatnią aktualizacją Terrarii, pierwotnie miało być Journey’s End, które ujrzało światło dzienne w maju zeszłego roku. Twórcy z jakiegoś powodu zmienili zdanie i w październiku wydali jeszcze jedną łatkę – 1.4.1, która wprowadziła nowego NPC oraz osiągnięcia. Wygląda jednak na to, że minie jeszcze sporo czasu, nim Terraria odejdzie do lamusa.

Twórcy gry poinformowali, że sprzedaż tytułu przekroczyła próg 35 milionów egzemplarzy na wszystkich platformach. Jest to 14. najlepszy wynik sprzedaży pojedynczego tytułu w historii branży gier. 

Deweloperzy dodali również, że Terraria pozostaje najlepiej ocenioną grą w historii platformy Steam, gdzie uzyskała średnią notę 8,81 na ponad 700,000 głosów.Po rozłożeniu wyniku łącznej sprzedaży na poszczególne platformy, okazuje się, że gra jest zdominowana przez graczy pecetowych. Na komputery osobiste sprzedała się bowiem w aż 17,2 milionach kopii. Na drugim miejscu plasuje się wersja mobilna (z ponad 9,3 milionami pobrań) i dopiero na 3. lokacie – porty konsolowe, które zakupiono w 8,5 mln. egzemplarzy.źródło: GRY-OnLine.pl

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.