GAMING NEWS PLOTKA

The Elder Scrolls VI – Twórcy opublikowali tajemniczą grafikę, która może zdradzać miejsce akcji gry

W listopadzie tego roku minie równych 10 lat od premiery The Elder Scrolls V: Skyrim, które przyciągnęło do marki Prastarych Zwojów ogromną rzeszę graczy. Poza prostym teaserem z czerwca 2018 roku, o nadchodzącej produkcji wiadomo wciąż tylko tyle, że powstaje, jednak mogło się to zmienić wraz z opublikowanym niedawno postem. 

 

O The Elder Scrolls VI wciąż nie wiadomo praktycznie nic. Zarówno fabuła jak i miejsce akcji gry wciąż stoją pod jednym wielkim znakiem zapytania, a gdy kilka miesięcy temu pojawiły się plotki o tym, że gra ma rzekomo toczyć się w – znanym z drugiej części serii – regionie Hammerfell, te szybko zostały zdementowane przez twórców. Na oficjalnym koncie The Elder Scrolls na twitterze opublikowany został niedawno intrygujący post, który pod przykrywką życzeń noworocznych, może zdradzać faktyczne miejsce akcji nadchodzącej odsłony cyklu. Wspomniany wpis o treści „Spisz przeszłość i sporządź mapę przyszłości” zawiera grafikę ukazującą mapę prowincji Skyrim, na której umiejscowione zostały trzy zapalone świece. Zdaniem komentujących internautów ich rozłożenie nie jest dziełem przypadku i szybko wydedukowanych zostało wiele jego prawdopodobnych interpretacji. Najpopularniejsza obecnie teoria sugeruje, iż świece symbolizują przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość, które ukazane zostały na zdjęciu w kolejności od lewej do prawej.

Pierwsza z nich, znajdująca się w Hammerfell, odnosić miałaby się do The Elder Scrolls II: Daggerfall, druga obok Samotni do The Elder Scrolls V: Skyrim, natomiast trzecia zdradzać ma rzekome miejsce akcji szóstej odsłony cyklu, którym może być leżący na północy od Skyrim, kontynent Atmora. Obraz interpretowany jest również odwrotnie, jednak to kolidowałoby z zaprzeczonymi niedawno doniesieniami o tym, iż produkcja toczyć będzie się w regionie Hamerfell. Na potwierdzenie którejkolwiek z wersji przyjdzie nam trochę poczekać, bowiem premiera TES 6 przewidywana jest co najmniej na 2024 rok.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.