GAMING NEWS

The Medium od polskiego studia Bloober Team na nowym gameplayu

Pierwszy zwiastun The Medium mogliśmy zobaczyć podczas majowego wydarzenia Inside Xbox, na którym ujawnione zostały pierwsze tytuły zmierzające na konsolę Xbox Series X. Jednym z nich była polska produkcja z gatunku survival horror, która doczekała się właśnie nowego gameplayu.

The Medium przybliży nam historię Marianne, czyli medium potrafiącej równocześnie przebywać w dwóch różnych wymiarach – rzeczywistym oraz duchowym. Tytuł ma być w dużej mierze oparty o ten konkretny aspekt, wykorzystując dualizm, jako jeden z głównych filarów rozgrywki. Mechanika dwóch światów mocno zaintrygowała graczy, którzy od teraz mają możliwość sprawdzenia, jak owa formuła prezentuje się w grze od Bloober Team. Wszystko za sprawą 4-minutowego gameplaya, który możecie zobaczyć poniżej:

Przedstawiona wyżej mechanika zapowiada się co najmniej interesująco. Gracz niejednokrotnie będzie poruszać się w dwóch, symultanicznie wyrenderowanych światach na raz, w których decyzje podjęte w jednym z nich, będą oddziaływały na ten drugi. Tego typu formuła rozgrywki daje sporo możliwości kreatywnego poprowadzenia historii, na którą będziemy musieli jednak poczekać do czwartego kwartału bieżącego roku – czyli do planowanego terminu premiery tytułu na Xbox Series X oraz PC. (z przyczyn oczywistych data ta może ulec zmianie) 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.