NEWS POKEMON REAL LIFE

The Pokémon Company nie nadąża z produkcją kart Pokemon TCG

Karcianka z uniwersum Poke-stworków nigdy nie narzekała na brak zainteresowania, jednak ostatnie miesiące muszą być zaskoczeniem nawet dla samego The Pokemon Company. Globalne zapotrzebowanie na karty jest większe niż kiedykolwiek, a sytuacja zaogniła się do tego stopnia, iż firma dosłownie nie wyrabia z ich produkcją. 

 

Rozpoczęty niedawno rok może być rekordowy dla wielu segmentów marki Pokemon, co związane jest z 25. urodzinami marki, przypadającymi na 27 lutego 2021 roku. Zainteresowanie związane z rocznicą widać już choćby po kartach Pokemon TCG, które cieszą się zainteresowaniem tak ogromnym, iż firma zdecydowała się na wydanie specjalnego oświadczenia, w którym prosi fanów o cierpliwość i zapowiada, iż drukarki rozpoczęły pracę na maksymalnych obrotach.

Dostępność poszczególnych zestawów maleje z dnia na dzień, a ilość chętnych kupców zdaje się gwałtownie powiększać. W efekcie, karty coraz chętniej kupowane są po kilkukrotnie zawyżonych cenach na rynku wtórnym, jednak czym jest to tak właściwie spowodowane?Poza samym 25-leciem marki, znajdzie się jeszcze kilka innych powodów. W amerykańskich restauracjach sieci McDonald’s wystartowała właśnie promocja na specjalne zestawy Happy Meal, w których znaleźć można kolekcjonerskie karty Pokemon. Ta już niedługo startować będzie również w innych krajach (najprawdopodobniej nie odbędzie się w Polsce), przy czym już w samych Stanach Zjednoczonych promocyjne karty wyprzedają się momentalnie i już teraz wystawiane są na serwisach aukcyjnych. 

Podobnie dzieje się w przypadku ostatnich zestawów Vivid Voltage oraz Champion’s Path, które dostać jest tak ciężko, iż coraz chętniej kupowane są na eBayu za dwukrotność swej oryginalnej ceny. Swoją cegiełkę do całej sytuacji dołożył również Logan Paul, który zakupił niedawno Booster Boxy kart Pokemon za ponad 2,000,000 dolarów, ogłaszając tym samym serie unboxingowych transmisji i promując na szeroką skalę ideę kart Pokemon TCG, jako wartej zachodu inwestycji.

Najnowszy dodatek, Shining Fates, ukazać ma się już 19 lutego i wygląda na to, że jego kupno może być znacznie trudniejsze niż zwykle. Wiele sklepów już na etapie przedsprzedaży oznacza go jako „niedostępny” lub sprzedaje po wyraźnie zawyżonej cenie.źródło: Kotaku

3 komentarze

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.