GAMING NEWS POKEMON

The Pokémon Company opublikowało najnowsze wyniki finansowe. Ostatni rok fiskalny jednym z lepszych w historii!

Pokémony w ciągu ostatnich kilku lat stały się globalną marką, rozpoznawalną w każdej części globu. Gry wideo, seria anime, karcianka oraz oficjalny merch, generują coraz większy zysk, a najnowsze dane pokazują, że okres ostatnich kilkunastu miesięcy był wyjątkowo owocny.

The Pokémon Company ujawniło oficjalny raport ostatniego roku fiskalnego (okres 12 miesięcy do lutego 2020 roku), z którego wynika, że zysk firmy uległ wyraźnemu powiększeniu względem ostatnich lat. Łączny zysk netto wyniósł ponad 143 miliony dolarów, co jest wynikiem o 14,8% lepszym niż w roku poprzednim. Ostatnie kilkanaście miesięcy było dla The Pokémon Company prawdziwą żyłą złota, na którą złożyły się przede wszystkim premiera Pokémon Sword and Shield oraz obfite wpływy z mikrotransakcji zaimplementowanych w Pokémon GO. W całej historii marki, bardziej dochodowy był jedynie rok 2016, czyli czas premiery aplikacji Niantic’a.

Swoją cegiełkę do wspaniałych wyników finansowych dołożyły również film Detective Pikachu z maja zeszłego roku oraz wciąż popularna gra karciana Pokémon Trading Card Game. Globalna pozycja marki rośnie z roku na rok i nie zanosi się na to, aby w najbliższym czasie cokolwiek zagroziło popularności kieszonkowych stworków. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.