GAMING NEWS

The Pokémon Company zamierza permanentnie banować graczy opuszczających sieciowe pojedynki w Pokémon Sword & Shield

Około tydzień temu, gracze najnowszej odsłony Pokémon’ów wykryli całkiem użyteczny exploit, który pozwala na łatwe polepszenie swoich statystyk. Wystarczy opuścić rozgrywkę tuż przed jej końcem, aby gra nie zanotowała jej rezultatu. W efekcie niektórzy gracze zaczęli mechaniki nadużywać, niwelując szansę na jakąkolwiek porażkę, co zdecydowanie nie spodobało się The Pokémon Company.

Problem zaczął być całkiem poważny ponieważ sytuacja zaowocowała tym, że mało który mecz bywał w ogóle dokończony. Przegrywający trener w ostatniej chwili wyłączał grę i rozpoczynał następny pojedynek, bez zapisanego stanu poprzedniej rozgrywki. The Pokémon Company zapowiedziało, że wkrótce zajmie się problemem, jednak póki co osoby nadużywające wspomnianego buga, mogą spodziewać się dość surowych kar. 

„Możemy potwierdzić, że bardzo wielu graczy nagminnie rozłączało się z trwających pojedynków, w celu manipulacji swoimi statystykami. Od teraz, każdy gracz korzystający z tego buga może spodziewać się kary w postaci tymczasowego, lub nawet permanentnego bana na rozgrywki online” – napisał przedstawiciel The Pokémon Company.

Wspomniany exploit stał się na tyle popularny, że zna go znaczna część graczy, co ma  negatywny wpływ na elementy sieciowe gry. Od teraz lepiej zastanowić się dwa razy ponieważ skutki użycia buga dla swojej korzyści mogą być brutalne. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: