GAMING NEWS REAL LIFE

This War of Mine będzie nieobowiązkową lekturą dla uczniów szkół średnich!

Po raz pierwszy w historii polskiej edukacji, na listę lektur szkolnych trafi tekst kultury nie będący dziełem pisemnym. W dniu wczorajszym liczne portale branżowe donosiły o rzekomym uwzględnieniu gry This War of Mine w spisie lektur nieobowiązkowych, a dziś informacja ta została oficjalnie potwierdzona.

To już oficjalne – This War of Mine od 11 bit studios będzie lekturą nieobowiązkową dla pełnoletnich uczniów szkół średnich! Dzieło polskiego dewelopera otrzyma ten status wraz z początkiem przyszłego roku szkolnego 2020/2021. Niecodzienna decyzja jest efektem rozmów przeprowadzonych w zeszłym roku, kiedy to premier Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami studia. Gra zostanie udostępniona za darmo placówkom edukacyjnym w całej Polsce, gdzie będzie mogła być wykorzystana do nauczania szeregu przedmiotów, takich jak historia, filozofia,etyka czy socjologia. 

Gry bez wątpienia są dziełem kultury. Nowoczesnym, naturalnym i atrakcyjnym dla młodego odbiorcy, ponieważ operują językiem natychmiastowo dla niego zrozumiałym. I tym językiem gry mogą opowiadać o wszystkim – emocjach, prawdzie, walce dobra ze złem, cierpieniu i wreszcie samej istocie ludzkości. Pod tym względem gry są podobne do literatury, jednak używają wspomnianego języka interakcji. Oczywiście, wykorzystywano je już w edukacji, do nauczania matematyki, chemii czy rozwijania zdolności poznawczych, ale nie sądzę, by jakakolwiek została oficjalnie włączona do programu nauczania na poziomie ogólnokrajowym. Jestem dumny z faktu, że to właśnie produkcja 11 bit studios dołoży swoją cegiełkę do rozwoju edukacji i kultury w naszym kraju. To może być przełomowy moment dla wszystkich artystów tworzących gry na całym świecie – powiedział prezes zarządu 11 bit studios, Grzegorz Miechowski.

This War of Mine wydane zostało w 2014 roku oraz błyskawicznie zdobyło rozgłos na całym świecie. Tytuł oparty jest o autentyczne wydarzenia wojenne, gdzie jako grupa cywilów, zmuszeni jesteśmy przetrwać w trakcie bezlitosnego konfliktu zbrojnego. Gra dobitnie pokazuje prawdziwe oblicze wojny, zmuszając gracza do podejmowania, niekiedy bardzo trudnych, decyzji oraz zmagania się z licznymi przeciwnościami losu.

źródło: GRY-OnLine.pl

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.