MOBILE NEWS TECHNOLOGIA

TikTok zniknie z AppStore oraz Google Play w USA. Aplikacja zostanie zablokowana jeszcze w tym roku

AKTUALIZACJA: (21.09) – Wejście w życie decyzji Donalda Trumpa, dotyczącej skasowania aplikacji z AppStore oraz Google Play, zostało przełożone na 27 września. TikTok zdołał w ostatniej chwili nawiązać współpracę z amerykańskimi firmami (w tym Oracle oraz Walmart), które mają przejąć kontrole nad aplikacją w regionie Stanów Zjednoczonych, odciążając tym samym TikTok’a od jakichkolwiek wpływów Chin. Możliwe, że dzięki temu TikTok’owi uda się całkowicie uniknąć bana w USA. Pierwotna treść artykułu:

 

Na początku sierpnia tego roku, Donald Trump podpisał rozporządzenie blokujące możliwość transakcji z właścicielami aplikacji TikTok oraz WeChat. Od tamtego czasu los aplikacji firmy ByteDance na amerykańskim rynku wisiał na włosku, jednak już od jutra (20 września), sytuacja TikTok’a w USA stanie się wręcz fatalna. 

 

Przyczyną całego zamieszania na linii USA – TikTok są przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa oraz prywatności użytkowników, które zdaniem amerykańskiego rządu, są mocno wątpliwe w przypadku chińskich aplikacji. Podpisane przez Trumpa rozporządzenie, zaowocuje podjęciem konkretnych kroków wobec egzystencji TikTok’a oraz WeChat w USA, co przeprowadzone zostanie w dwóch etapach.Pierwszy z nich zrealizowany ma zostać już 20 września, kiedy to TikTok oraz WeChat zniknąć mają z domyślnych sklepów z aplikacjami, zarówno na urządzeniach z iOS jak i z Androidem, uniemożliwiając mieszkańcom Stanów Zjednoczonych pobranie obydwu aplikacji. Będzie to dopiero „początek końca”, bowiem krytyczną dla chińskich aplikacji będzie dopiero druga część planu, wchodząca w życie 12 listopada 2020 roku. Tego dnia – TikTok oraz WeChat zwyczajnie przestaną działać na terenie USA, stawiając chętnych do korzystania z aplikacji użytkowników w trudnej sytuacji. Przypomnijmy, że pod koniec czerwca bieżącego roku, TikTok (wraz z 58 innymi chińskimi aplikacjami) został zbanowany w Indiach, skąd pochodziło w tamtym czasie blisko 30% wszystkich użytkowników platformy. Utrata rynku amerykańskiego będzie kolejnym w tym roku ciosem dla twórców aplikacji, których i tak ciężka już sytuacja, stanie się teraz wręcz krytyczna.

źródło: GRY-OnLine 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.