KINO I SERIALE NEWS

Trwają prace nad hollywoodzkim filmem z Hello Kitty!

Hello Kitty to marka, której nie trzeba nikomu przedstawiać i aż dziwne, że do tej pory nie została wykorzystana do stworzenia globalnej, pełnometrażowej produkcji. Okazuje się, że ten stan rzeczy może ulec zmianie już niedługo, bowiem tego typu projekt realizowany jest właśnie w Hollywood! 

 

Zgodnie z doniesieniami serwisu The Hollywood Reporter studio New Line Cinema, zatrudniło dwójkę animatorów do pracy nad projektem związanym z Hello Kitty. Mowa o Jennifer Coyle oraz Leo Matsudzie, którzy objąć mają stanowisko reżyserów w pierwszym globalnym filmie o bohaterce Sanrio.  

Obydwoje znani są ze swojego wkładu w wiele popularnych produkcji. Coyle pracowała wcześniej m.in. nad sitcomem Bob’s Burgers oraz animowaną serią Harley Quinn. Nie gorszym portfolio może pochwalić się Matsuda, który pracował nad animacjami 3D od Disneya, takimi jak Big Hero 6 czy Zootopia.  

Z najnowszych informacji serwisu ScreenRant wynika, że film będzie hybrydą animacji oraz filmu pełnometrażowego. Za scenariusz tytułu odpowiadać będzie Lindsey Beer (Chaos Walking), natomiast produkcją filmu zajmą się firmy New Line Cinema oraz FlynnPictureCo.

Pieczę nad globalną dystrybucją filmu obejmie wytwórnia Warner Bros. Jest to pierwsza w historii sytuacja, w której firma Sanrio przyznaje dużej wytwórni filmowej prawa autorskie do którejś ze swoich popularniejszych postaci. 

Jest to także pierwszy raz, kiedy jakakolwiek produkcja o Hello Hitty, produkowana będzie poza Japonią.źródło: Anime News Network

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.