ANIME I MANGA KINO I SERIALE NEWS

Tsubasa najprawdopodobniej trafi na polskiego Netflixa!

Tsubasa – lub jak nazywamy serię w Polsce – Kapitan Jastrząb to tytuł, na którym wychowało się wiele dzieci lat 90. Aż do teraz, polscy fani nie mieli legalnego dostępu do odcinków serii, jednak wygląda na to, że zmieni się to już bardzo niedługo! 

 

Wszystko wskazuje na to, że fani Tsubasy już niedługo nie będą musieli się martwić o dostępność anime w naszym kraju. Tak przynajmniej sugeruję dodana właśnie podstrona serii na platformie Netflix! Odcinki tytułu rzekomo mają wylądować w serwisie już 15 października. 

Choć zakładka obecnie dostępna jest jedynie w języku angielskim, dostęp do niej jest możliwy z poziomu polskiej wersji platformy. Wszystkie znaki na niebie mówią więc, że produkcja zasili również bibliotekę rodzimej wersji Netflixa. Biorąc pod uwagę bieżący brak tłumaczenia, może (lecz nie musi) się to stać z lekkim opóźnieniem.

Autorem mangi Captain Tsubasa jest Yōichi Takahashi, który tworzył ją w latach 1981-1988. Tytuł ukazywał się na łamach magazynu Weekly Shonen Jump i doczekał się licznych adaptacji w formie anime oraz gier.

Oryginalne anime z 1983 roku, było w latach 90. emitowane w polskiej telewizji, m.in. kanałach Polonia 1 oraz Polsat 2. Póki co nie ma pewności czy na Netflixie znajdzie się wersja serii z 1983, 1994 czy 2001 roku. Możliwe, że z czasem pojawią się wszystkie z wymienionych.

Przypomnijmy, że od niedawna manga dostępna jest w polskim języku nakładem wydawnictwa J.P. Fantastica. Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: