ANIME I MANGA NEWS

Twórca mangi Black Lagoon wypowiedział się o braku regularności wydawniczej

Black Lagoon wychodzi nieprzerwanie od kwietnia 2002 roku, jednak fani serii wiedzą, że kolejne rozdziały potrafią być przeplatane różnej długości przerwami. O braku regularności w tworzeniu mangi wypowiedział się sam jej autor – Rei Hiroe, który wyznał, że powodem takiego stanu rzeczy jest kiepski stan jego zdrowia. 

 

Rei Hiroe postanowił odpowiedzieć na pytanie dotyczące przerw w regularności wydawniczej mangi Black Lagoon. Twórca poświęcił tej kwestii osobny wpis na Twitetrze twierdząc, że „jego depresja wciąż nie minęła, więc nie jest w stanie pracować tyle ile by chciał”. 

Hiroe wyznał, że zmaga się z depresją od około 10 lat, lecz mimo to stara się nieprzerwanie i w swoim tempie posuwać fabułę mangi do przodu. Pod usuniętym już tweetem pojawiło się mnóstwo głosów wsparcia od fanów z całego świata, którzy wykazali się pełnym zrozumieniem sytuacji mangaki.Kiepski stan zdrowia psychicznego wśród twórców mang jest zjawiskiem, o którym niestety słyszymy coraz częściej. Podobne okoliczności są powodem m.in. trwającej od dawna przerwy wydawniczej mangi Hunter x Hunter oraz wielu innych tytułów. Zachęcamy, aby fani konkretnych tytułów liczyli się z tego typu okolicznościami i zapewniali ich twórcom odpowiednie wsparcie.źródło: Anime Corner

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.