ANIME I MANGA NEWS

Twórca Mobile Suit Gundam zamierza “zmiażdżyć” Demon Slayera i Evangeliona

Neon Genesis Evangelion oraz Demon Slayer, na pierwszy rzut oka, nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego, jednak obydwu seriom ciężko odmówić gigantycznego sukcesu. W jednej z niedawnych wypowiedzi, do wspomnianych dzieł nawiązał Yoshiyuki Tomino, który stwierdził, iż jego następne anime będzie jeszcze popularniejsze! 

 

W ubiegły wtorek, stacja telewizyjna TV Asahi, wyemitowała program Hayashi Osamu no Ima Deshо̄! Kо̄za, dotyczący najbardziej wpływowych animacji. W jego trakcie, ekipa produkcyjna odwiedziła studio Sunrise, gdzie udało się przeprowadzić niespełna minutowy wywiad z twórcą Mobile Suit Gundam – Yoshiyukim Tomino.

Weteran branży został zapytany o to, co sądzi o współczesnych seriach anime, na co odpowiedział w następujących słowach: 

“Serie z gigantycznymi robotami są dla dzieciaków. Póki żyje zamierzam stworzyć coś co zmiażdży zarówno Demon Slayera jak i Evangeliona. Gdybym nie wierzył w to co mówię to nie robił bym anime w wieku 80 lat!”Błyskotliwe wyznanie Tomino sprawiło, że jego nazwisko przez kilka godzin trendowało na japońskim Twitterze. Choć wspomniane słowa wypowiedziane zostały w żartobliwym tonie, to z dużym prawdopodobieństwem kryje się za nimi szczera ambicja.

79-latek szerzej wypowiedział się o Kimetsu no Yaiba w wywiadzie ze stycznia tego roku. Wyznał wówczas, iż mimo lekko odczuwalnej zazdrości, jest pod ogromnym wrażeniem jakościowego wykonania oraz tego jak wielką popularność zdobyło anime.

“Kiedy wyszedł Demon Slayer pomyślałem Cholera! Ci goście zrobili to naprawdę nieźle! Aktorzy głosowi są bardzo dobrzy, muzyka jest bardzo dobra…wszystko jest bardzo dobre. Poczułem niespodziewaną zazdrość i doszedłem do wniosku, że całość wykonania to naprawdę coś! Nie sądzę jednak, że sukces był uprzednio przekalkulowany. To, że wszystko tak dobrze ze sobą zagrało jest moim zdaniem dziełem przypadku.”źródło: Anime News Network 

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: