GAMING NEWS

Twórcy Animal Crossing uważają, że Tom Nook został niewłaściwie odebrany przez graczy

Tom Nook to postać dobrze znana wśród osób, które obecną kwarantanne spędzają na rozbudowywaniu swojej prywatnej wyspy. Bohater nie tylko wprowadza nas do rozgrywki, ale również pełni rolę głównego motoru napędowego rozwoju naszej enklawy, zostawiając gracza z niekończącą się serią długów. Fani serii szybko przypięli Nook’owi łatkę chciwego biznesmena, jednak zdaniem twórców gry – niesłusznie. 

Tom Nook kojarzy się graczom nowego Animal Crossing przede wszystkim z udzielaniem kredytów, które gracz zmuszony jest zaciągać, aby sukcesywnie rozwijać infrastrukturę swojej wyspy. Te, skutkują rzecz jasna długami, które zobowiązani jesteśmy spłacić, aby pchnąć rozgrywkę do przodu. Większość graczy, dopatruje się w bohaterze cech chciwego, zapatrzonego w pieniądze i zysk przedsiębiorcy o niecnych zamiarach, jednak zdaniem autorów produkcji, jest on po prostu źle zrozumiany. 

” Tom Nook jest bardzo troskliwym i naprawdę porządnym gościem. Jako, że jest on osobą dorosłą, jest on zwyczajnie rozważny jeśli chodzi o pieniądze” – powiedział producent gry, Hisashi Nogami

Producent New Horizons zaznaczył również, że Tom przede wszystkim pełni rolę napędzającego rozgrywkę motywatora, który dając graczowi kolejne zadania do wykonania, zwiększa jego zaangażowanie i tym samym daje powody do dalszej gry.

W obronie Toma Nook’a stanęła również Pani reżyser gry, Aya Kyogoku, która wypowiedziała się o bohaterze w następujący sposób:

„Nawet jeśli pożyczymy od niego pieniądze i zajmuje nam dużo czasu, aby je zwrócić, Tom nigdy się nie denerwuje. Może jeśli postaralibyśmy się regulować nasze długi nieco szybciej sprawiłoby to, że stałby się on trochę szczęśliwszy”

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.