GAMING NEWS TECHNOLOGIA

Twórcy Pokémon GO zapowiadają szereg dużych zmian mających ułatwić rozgrywkę z domu

Odpowiedzialna za mobilne Pokémony firma Niantic robi co może, aby ułatwić aktywne korzystanie z aplikacji podczas kwarantanny. Firma co rusz dodaje do gry kolejne aktualizacje zwiększające komfort rozgrywki, bez konieczności wychodzenia z domu. W zamieszczonym na oficjalnej stronie wpisie, Niantic zdradza swoje przyszłe kroki w walce z pandemią. 

Od początku domowej izolacji do Pokémon GO trafiło wiele rozwiązań przystosowujących grę do obecnych, trudnych warunków. Kilka dni temu firma częściowo rozwiązała główny problem graczy przestrzegających kwarantanny, jakim były non-stop kończące się Pokéballe, o czym więcej możecie przeczytać tutaj.  Jak się okazało na tym zmiany się nie kończą, bowiem firma udostępniła dosyć szczegółową zapowiedź swoich najbliższych planów, w obszernym wpisie na blogu deweloperskim. 

„Stworzyliśmy Niantic z misją zachęcenia ludzi do wyjścia na zewnątrz i wspólnego eksplorowania otaczającego nas świata. Obecnie wspieramy globalną społeczność wielu milionów graczy, którzy wspólnie dobrze bawią się z naszymi produkcjami.

Zawsze wierzyliśmy, że nasze gry mogą zawierać elementy pozwalające na zabawę w domowym zaciszu, które uzupełniałyby aktywność na świeżym powietrzu. Nadszedł odpowiedni czas, aby uczynić ten aspekt priorytetowym i uczynić nasze produkcje grywalnymi tak samo w domu, jak i na zewnątrz.” – czytamy w oficjalnym wpisie dewelopera

W związku z walką z postępującą sytuacją związaną z COVID-19, firma zamierza wprowadzić szereg zmian w poszczególnych elementach rozgrywki:

  • Ćwiczenia i ogólna aktywność:

Niantic zamierza usprawnić i dopracować działanie odnotowywania ruchu wewnątrz budynków, co pomoże nam nabijać potrzebne kilometry podczas sprzątania czy ćwiczenia na bieżni.

  • Społeczność

Do gry mają zostać wprowadzone funkcje ułatwiające komunikację wewnątrz aplikacji (może nareszcie zostanie wprowadzony czat?). Dodana ma być także funkcja umożliwiająca branie udziału w rajdach z naszymi znajomymi, bez konieczności wychodzenia z domu.

  • Odkrywanie

Chyba największy game-changer w historii Pokémon GO. Firma oficjalnie rozpoczęła prace nad możliwością wirtualnego odwiedzania dowolnych, interesujących nas miejsc na świecie, dopóki nie będziemy mogli tego zrobić we własnej osobie.

  • Wydarzenia sezonowe

Niantic pracuje nad zupełnie nową możliwością uczestniczenia w eventach sezonowych i informuje o przyszłej możliwości dołączenia do wydarzeń takich jak Pokémon GO Fest, z dowolnego miejsca na świecie.

Dodatkowo od dzisiaj można odebrać w sklepie aplikacji ’50x Great Ball’ za symboliczny 1 Pokécoin. 

#STAYHOMEANDCATCHEMALL

 

3 komentarze

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.