GAMING NEWS

Twórcy serii The Elder Scrolls pracują nad grą RPG z otwartym światem

Okazuje się, że poza TES VI, fani Prastarych Zwojów – a szczególnie dawnych odsłon cyklu – mogą spodziewać się jeszcze jednej produkcji wartej oczekiwania. Grupa twórców  mocno związanych w przeszłości z pierwszymi częściami serii ogłosiła, iż rozpoczęto prace nad całkowicie nowym tytułem, określanym przez swoich autorów jako „Grand RPG”.

 

Wyżej wspomniana informacja pojawiła się w wywiadzie, który niedawno opublikowany został na kanale YouTubera ESO. Wystąpił w nim Ted Peterson, czyli człowiek, uznawany za jednego z twórców cyklu The Elder Scrolls oraz sporej części jego lore. Peterson wyznał, iż wraz z dwoma innymi dawnymi deweloperami Bethesdy – Julianem LeFay’em oraz Vijay Lakshmanem – pracują obecnie nad grą RPG zatytułowaną The Wayward Realms, która klimatem ma być podobna do TES: Arena czy TES: Daggerfall, ale z realizacją adekwatną do dzisiejszych standardów.

Twórcy zapowiadają, iż tytuł posiadać ma olbrzymi i przepełniony życiem otwarty świat oraz realistycznie odwzorowane środowisko, a w szczególności skały. Pełen wywiad z Tedem Petersonem możecie zobaczyć poniżej. Trwa on ponad 3 godziny i większość pytań dotyczy przeszłej pracy dewelopera, jednak nawigację znacznie ułatwi wam podział czasowy poruszanych wątków.The Wayward Realms opierać ma się na zamyśle świata responsywnego przy zachowaniu usprawnień typu QoL(quality of life), czyli takimi, które do minimum ograniczają frustracje płynącą z rozgrywki i czynią ją czytelniejszą w podświadomości gracza.

Peterson wyznał, że uniwersum gry przepełnione ma być różnorakimi frakcjami oraz rasami, które wchodzić mają ze sobą w przeróżne interakcje, a spory nacisk położony ma być na podejmowane przez gracza, niekiedy trudne, decyzje.

Nadchodząca produkcja posiada już swoją oficjalną stronę internetową. źródło: GRY-OnLine.pl

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.