KINO I SERIALE NEWS

Uciekające Kurczaki po 20 latach dostaną sequel na platformie Netflix!

Mimo wielu negatywnych okoliczności, 2020 rok zaskoczył  nas wieloma niespodziewanymi powrotami. Zapowiedziano już między innymi nowego Króla Szamanów, wznowienie anime Bleach, a także czwartą odsłonę Kangurka Kao. Lista wciąż się wydłuża, bowiem jak się teraz okazuję, po niemal 20 latach powrócą również Uciekające Kurczaki

Animacja mająca premierę w 2000 roku, będąca wyraźnym nawiązaniem do Orwell’owskiego Folwarku Zwierzęcego, dostanie swój sequel na platformie Netflix! O drugiej odsłonie Uciekających Kurczaków mówiło się już od dobrych kilku lat, jednak dopiero 15 czerwca tego roku, podczas jednego z paneli na Annecy International Animation Film Festival , twórcy ogłosili, iż sequel powstanie we współpracy z Netflixem. Informację, po nieco ponad tygodniu, potwierdził sam serwis, precyzując, iż studio Aardman rozpocznie pracę nad filmem już w przyszłym roku. 

Pierwsza odsłona reżyserowana była przez Petera Lorda oraz Nicka Parka, a zgodnie z najświeższymi doniesieniami, wspomnianą rolę w nadchodzącym sequelu ma przejąć Sam Fell, znany z animacji takich jak Wpuszczony w Kanał (2006) czy ParaNorman (2012). 

“Idea stworzenia kolejnej odsłony Uciekających Kurczaków była przez nas rozważana już od bardzo dawna, jednak nie mieliśmy dobrego pomysłu jej realizacji. Tak było aż do teraz. Udało nam się wymyślić idealną historię, a współpraca z Netflixem da nam sporą wolność twórczą, która pozwoli nam stworzyć produkcję na równie wysokim poziomie.” – wyznał Peter Lord podczas ostatniego panelu   

Sequel ma przenieść nas na niewielką wyspę, zamieszkiwaną przez bohaterów znanych z pierwszej części filmu. Kurczaki prowadzą tam sielankowe życie, całkiem wolne od ludzi, jednak całkowicie nowe zagrożenie, ponownie zmusi je do podjęcia akcji.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: