ANIME I MANGA JAPONIA NEWS TECHNOLOGIA

Uczeń podstawówki samodzielnie stworzył lokację z Kimetsu no Yaiba w programie Blender

Kilka miesięcy temu dosyć głośno zrobiło się o uczniach pewnej japońskiej podstawówki, którzy zorganizowali ceremonie zakończenia roku szkolnego w Minecraft. Był to oczywiście duży przejaw kreatywności, natomiast tym razem, do sieci trafiła informacja o jeszcze bardziej imponującym dokonaniu, chłopca w podobnym wieku. 

Pewien uczeń japońskiej podstawówki zrobił coś, co jak na jego wiek wydaje się co najmniej zaskakujące, a dokładniej, samodzielnie stworzył lokację Dimensional Infinity Fortress, znaną z anime Kimetsu no Yaiba, w popularnym programie graficznym -Blender. Zdjęcia zakończonego projektu, opublikował na Twitterze użytkownik Decopon, podający się za ojca chłopaka. Postanowił on pochwalić się dokonaniem syna, który zgodnie z opisem posta, obsługi programu nauczył się całkiem sam, oglądając tutoriale na YouTube. 

Nie dość, że sam software wykorzystany przez chłopaka sprawia problemy nawet dorosłym amatorom grafiki 3D, to sam wybór lokacji, na który zdecydował się chłopak był niezwykle trudny do odzwierciedlenia. Jak donosi ojciec chłopaka, początkowo chciał on zając się grafiką 2D, jednak uznał to za „zbyt trudne” i postanowił pójść w nieco innym kierunku. Decopon opublikował nawet jeden z rysunków swojego syna, po którym nie za bardzo widać, ażeby miał on jakiekolwiek trudności:

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.