GAMING NEWS REAL LIFE

Uczniowie japońskiej podstawówki zorganizowali zakończenie roku szkolnego w Minecraft

Dzień zakończenia roku szkolnego każdemu kojarzy się raczej z wydarzeniem oficjalnym w swej formie. Nie inaczej jest w słynącej z poszanowania tradycji Japonii, w której przywiązuje się jeszcze większą uwagę, aby uwznioślić ostatni szkolny dzwonek. Obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa zmusiła większość japońskich szkół do odpuszczenia sobie ceremonii zakończenia roku, jednak uczniowie pewnej szkoły podstawowej poradzili sobie z tym problemem w wyjątkowo kreatywny sposób.

Okres końca roku szkolnego, a zarazem rozpoczęcia wiosny przypada w Japonii na ostatnie dni marca. Większość placówek do tej pory pozostaje zamknięta do czasu ustabilizowania się sytuacji z kwarantanną. Sytuacja epidemiologiczna w kraju, nie przeszkodziła w żaden sposób uczniom pewnej japońskiej szkoły podstawowej, którzy wyszli z inicjatywą zorganizowania ceremonii końcoworocznej w grze Minecraft.

Ceremonia odbyła się w zbudowanej specjalnie w tym celu mapie, przypominającej swoim wyglądem szkolną aule. Uczniowie weszli na serwer o wcześniej ustalonej godzinie, a następnie spędzili cały dzień na wspólnej minecraft’owej celebracji. Warto wspomnieć, iż ten wyjątkowo kreatywny pomysł był w stu procentach inicjatywą uczniów.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.