GAMING JAPONIA NEWS

Universal Studios Japan przekłada otwarcie strefy Super Nintendo World

Na terenie japońskiego Universal Studios w Osace, budowa Super Nintendo World rozpoczęła się w 2017 roku. Otwarcie strefy przewidziane było na drugą część lipca tego roku, jednak data ta została oficjalnie zmieniona ze względu na pandemię. 

Super Nintendo World to prawdopodobnie najbardziej wyczekiwana cześć Universal Studios Japan, która zgodnie z planem miała wystartować równolegle z olimpiadą Tokyo 2020. Plan ten nie powiódł się, jednak bardzo możliwe, że otwarcie wciąż nastąpi w okresie igrzysk, bowiem te również zostały przełożone na przyszły rok. Cały park rozrywki pozostawał zamknięty od 29 lutego aż do 19 czerwca, kiedy to zdecydowano się otworzyć bramy wejściowe dla zwiedzających, przy zachowaniu  odpowiednich ograniczeń dotyczących ich liczebności. Strefa Super Nintendo World będzie jedną z bardziej zaawansowanych technologicznie części parku, której głównymi atrakcjami będą kolejki Super Mario Kart Ride oraz Yoshi’s Adventures. Każdy odwiedzający otrzyma specjalną bransoletkę, która umożliwiać będzie dodatkowe interakcję z atrakcjami (jak np. uderzanie w specjalne bloki) oraz zapisywać zdobyte przez nas punkty, monety oraz gwiazdki.

Niestety nie podano dokładnej daty otwarcia strefy Nintendo w Universal Studios Japan, jednak można się spodziewać, że będzie ona pokrywać się z datą rozpoczęcia olimpiady, bowiem zapewni to inwestycji bardzo opłacalny start. Poza Japonią, strefa Super Nintendo World powstaje również w Universal Studios w Orlando, Osace, Los Angeles oraz Singapurze, jednak w tych lokacjach, jej otwarcie nastąpić ma dopiero w 2023 roku.

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.