GAMING MOBILE NEWS

Valorant otrzyma wersję mobilną!

Po premierze Wild Rift przyszła pora na zapowiedź kolejnej gry Riot Games na smartfony. Nadejście Valoranta na urządzenia mobilne do tej pory było jedynie spekulacją, jednak teraz firma oficjalnie potwierdziła, że FPS trafi na małe ekrany! Na razie nie poznaliśmy konkretnej daty premiery. 

 

Tytuły takie jak Call of Duty czy Fortnite migracje na smartfony maja już za sobą i ich wersje mobilne przynoszą niemałe zyski. Firma Riot Games zdecydowała się podjąć podobny krok wobec swojego FPS’a, którego wersja mobilna została oficjalnie potwierdzona. 

Produkcja nosić będzie nazwę Valorant Mobile i na razie nie otrzymała daty premiery. Warto zaznaczyć, że nie będzie to pełnoprawny port umożliwiający cross-play’ową rozgrywkę z użytkownikami PC. W rozmowie z serwisem Polygon, główna producentka gry – Anna Donlon, wyjawiła, iż będzie to “unikalne doświadczenie mobilne”. Mówiąc prościej – konwersja podobna jak w przypadku Wild Rift.Zapowiedź mobilnego Valoranta usłyszeliśmy w dniu pierwszych urodzin gry. Poza ogłoszeniem nadchodzącego portu, firma pochwaliła się również liczbą aktywnych graczy, która obecnie oscyluje wokół 14 milionów (każdego miesiąca). 

Twórcy wyznali również, że “przygotowują się do ekspansji marki i udostepnienia jej większej ilości graczy”.  Można zinterpretować to jako potencjalne prace nad wersjami konsolowymi, które mogą ukazać się już wkrótce.źródło: Polygon

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: