GAMING NEWS TECHNOLOGIA

Valve opatentowało nowy model modularnego kontrolera

Ogromny szum wywołany został, w ciągu ostatnich kilku dni, przez świeżo zaprezentowanego pada od PS5. Dyskusje graczy o nowym Dual Sense od Sony wciąż nie cichną, a na horyzoncie pojawił się właśnie projekt konkurencyjnego kontrolera tworzonego przez Valve.

Kontrolery do gier są kwestią ważniejszą, niż mogłoby się wydawać, a te porządnie skonstruowane, pozwalają nam na znacznie większą imersję oraz bardziej precyzyjne sterowanie. Firmy, wypuszczając choćby nową generację konsol, przywiązują do nich coraz większą uwagę, dodając do swoich padów coraz ciekawsze funkcje, co bezpośrednio przekłada się na nasze wrażenia z ogrywanych tytułów. Firma Valve jest właśnie w trakcie procesu twórczego nowego Steam Controller’a, a ze złożonego przez nią wniosku patentowego wynika, że będzie miał on elementy wymienne, podobnie jak  Xbox Elite Controller od Microsoftu.

Sam wniosek patentowy nie oznacza, że projekt zostanie ujawniony oraz udostępniony konsumentom w najbliższym czasie, jednak jest to wyraźny znak, że firma pracuje nad własną odsłoną PC-owego pada, który ma konkurować z urządzeniami konkurencji. Poprzednie wydanie kontrolera od Valve przyjęło się naprawdę pozytywnie, a więc jeśli jego nowa wersja zostanie odpowiednio dopracowana oraz będzie możliwa do zakupu w opłacalnej cenie, może sporo namieszać na padowym rynku.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.