GAMING NEWS TECHNOLOGIA

Valve pracuje nad własną konsolą przenośną!

Półprzenośny Switch jest zdecydowanym liderem rynku handheldów i to z bardzo prostego powodu. Konsola Nintendo zwyczajnie nie ma w tym segmencie żadnej konkurencji w postaci innych urządzeń, jednak wiele wskazuje na to, że wkrótce się to zmieni. Valve planuje bowiem wypuścić własną konsolę przenośną!

 

Switchowi trzeba oddać to, że posiada atrakcyjną i stale rozbudowaną bibliotekę własnych tytułów, z których dużą część stanowią produkcje ekskluzywne. To właśnie gry są najmocniejszą stroną urządzenia Nintendo, co znakomicie widać było choćby przy premierze Animal Crossing: New Horizons.

Konsola Nintendo posiada jednak również i słabe strony, do których część osób zalicza niewielką ilość solidnych portów pecetowych. Właśnie w tą lukę zamierza niebawem uderzyć firma Valve, która zgodnie z doniesieniami serwisu Ars Technica, pracuje nad własnym handheldem. 

Urządzenie, nad którym rzekomo pracuje Valve nosi nazwę roboczą „SteamPal”. Konsola miałaby opierać się na systemie Linux i odpalać sporą gamę produkcji z obszernych bibliotek Steama. Wstępne doniesienia sugerują, że będziemy mieli do czynienia z „pełnoprawnym miniaturowym komputerem, posiadającym wbudowany kontroler oraz ekran dotykowy”. Firma ma być obecnie na etapie prototypowania urządzenia, jednak krążą pogłoski, że ma ono ukazać się już pod koniec bieżącego roku. 

Potwierdzałoby to wystąpienie szefa Valve, Gabe’a Newella, które miało miejsce kilka miesięcy temu, w jednej z Nowozelandzkich szkół. Zapytany wówczas o plany firmy na przyszłe gry konsolowe, odpowiedział:

„Dokładniejszą odpowiedź na tego typu pytania otrzymacie wraz z końcówką tego roku… i nie będzie to coś czego się spodziewacie. Powiecie wtedy – Aha! teraz rozumiem co miał na myśli.

Ewidentnie wygląda więc na to, że coś jest na rzeczy, jednak na oficjalne ogłoszenia i zapowiedzi musimy jeszcze trochę poczekać.źródło: Kotaku 

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.