ANIME I MANGA JAPONIA NEWS

W Ikebukuro powstanie największy sklep anime na świecie!

Już niebawem w Tokio otworzy się miejsce, w którym chciałby znaleźć się każdy miłośnik zakupów związanych z tematyką anime/manga. Powstający tam, nowy lokal sieci Animate, będzie największym tego typu sklepem na świecie! Wielkie otwarcie już w 2023 roku. 

 

Okolice tokijskiej stacji Ikebukuro są – poza Akihabarą – miejscem niezwykle popularnym wśród fanów anime i gier. To właśnie tam, w 1983 roku, otworzył się pierwszy sklep sieci Animate, którego liczne placówki znajdziemy dziś nie tylko w Japonii, ale i w Chinach czy Korei Południowej. Z okazji nadchodzących 40. urodzin firmy przewidziano niebyle co, albowiem wybudowany zostanie największy sklep z artykułami manga/anime na całym świecie! 

Rekordowy sklep powstanie w miejscu obecnego lokalu Animate w Ikebukuro, który powiększy się o cały sąsiadujący budynek. Ten do niedawna był siedzibą Publicznego Centrum Zdrowia, które jakiś czas temu przeniosło się do innej lokacji. W efekcie oba budynki zostaną połączone, tworząc Animate Ikebukuro Flagship Store!Dotychczasowa przestrzeń lokalu nie należy do małych, gdyż całość zajmuje aż 9 pięter. Po remoncie i dołączeniu nowo zakupionego segmentu będzie ona jednak aż dwukrotnie większa!

Na otwarcie przyjdzie nam jednak trochę poczekać, gdyż nastąpi ono dopiero wiosną 2023 roku. źródło: SoraNews24 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.