ANIME I MANGA JAPONIA NEWS

W Tokyo odbędzie się wystawa poświęcona twórcy Neon Genesis Evangelion

W Japonii ostatnio coraz częściej mają miejsce różnorakie eventy związane z Neon Genesis Evangelion. Ma to związek przede wszystkim z premierą ostatniego filmu, który stanowi zwieńczenie ikonicznej serii. Następne interesujące wydarzenie odbędzie się już za kilka miesięcy i będzie to nic innego, jak wystawa poświęcona Hideaki’emu Anno!

 

Hideaki Anno Exhibition to wystawa, którą już tej jesieni zobaczyć będzie można w tokijskim The National Art Center. Projekt wystartuje 10 października tego roku i potrwa aż do 19 grudnia. Wystawa skupić ma się na tajnikach procesów twórczych artysty, w tym jego pracy animatorskiej, reżyserskiej oraz producenckiej.

Na oficjalnym koncie wydarzenia na Twitterze pojawił się jego kilkunastosekundowy zwiastun:Wystawa obfitować będzie w wiele unikalnych materiałów produkcyjnych. Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć odręczne prace Hideakiego Anno, których próżno szukać w sieci, w tym liczne ilustracje, skrypty, storyboardy, a także unikalne szkice.

Jako ciekawostkę, warto wspomnieć, że Evangelion 3.0+1.0: Thrice Upon A Time przekroczył niedawno próg 6 milionów sprzedanych biletów. Film bardzo dobrze przyjął się w Japonii, co z pewnością przełoży się na zainteresowanie omawianym wydarzeniem.źródło: Anime News Network 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.