JAPONIA NEWS POKEMON

W tym japońskim mieście, maskotką poczty jest… Slowpoke!

Gdybyście sami mieli wyłonić Pokemona, który nadawałby się na maskotkę lokalnego oddziału poczty, wyborem najpewniej nie byłyby te, kojarzące się z ospałością i lenistwem. W japońskim mieście Takamatsu, zdecydowano się na… Slowpoke’a i -wbrew pozorom – ma to swoje logiczne uwarunkowanie! 

 

Aby w pełni zrozumieć ten mało oczywisty wybór, musicie wiedzieć, że w Japonii, Slowpoke znany jest jako „Yadon”. Przez to, że nazwa brzmi podobnie jak „udon”, w 2015 roku zdecydowano, że ten powolny Pokemon stanie się promotorem tegoż dania, na terenie prefektury Kagawa, która to słynie z serwowania wysokiej jakości udonu.

Teraz, do nietypowej promocji, zdecydowano się włączyć również pocztę w – należącym do Kagawy – mieście Takamatsu. Efektem jest zjawiskowy wóz pocztowy oraz oryginalne w skali światowej skrzynki na listy:Wóz pocztowy w mieście Takamatsu. Napis: Yadon Paradaisu (Slowpoke Paradise) / zdjęcie: ©2021 Pokémon. ©1995-2021 Nintendo/Creatures Inc./GAME FREAK inc.
Skrzynki na listy / zdjęcie: ©2021 Pokémon. ©1995-2021 Nintendo/Creatures Inc./GAME FREAK inc.

Do informacji publicznej podano, iż mimo nietypowego wyglądu, zarówno wóz jak i skrzynki, funkcjonują tak jak należy. Oby odnosiło się to również do szybkości doręczanych przesyłek! źródło: Kotaku 

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.