ANIME I MANGA NEWS

Ważne ogłoszenie Eiichiro Ody dotyczące losów anime oraz mangi One Piece

Dzisiejszego ranka, Eiichiro Oda, opublikował na swoim Twitterze wpis, w którym poinformował o obecnej sytuacji One Piece’a. Pan Oda wytłumaczył w nim, że system prac nad mangą o Słomianych jest wciąż przystosowywany do sytuacji pandemicznej, co przełoży się na opóźnienia dat publikacji najbliższych tomów. 

Autor serii wspomniał również o losach, wstrzymanej na chwilę obecną, serii anime, która nie zostanie wznowiona w najbliższym czasie. Prace poszczególnych członków ekipy produkcyjnej są realizowane zdalnie, na tyle, na ile jest to możliwe, a zgodnie ze słowami Ody, proces produkcji anime również jest reorganizowany, aby umożliwić pracę nad kolejnymi odcinkami, nawet jeśli sytuacja z COVID-19 nie ulegnie poprawie. Pełna treść opublikowanego przez artystę listu, przetłumaczona na język polski, znajduje się poniżej. 

 

Jeśli chodzi o mangę, w dalszym ciągu rysuje ją codziennie, jednak odkąd nasza praca jest bardziej analogowa niż zwykle, nie mamy jak uniknąć zbiorowego kontaktu. Zmniejszyliśmy ilość osób, pracujących w jednym miejscu do minimum oraz ja sam staram się żyć jak najbezpieczniej, jak to tylko możliwe. Przez te właśnie powody, postęp fabularny serii zwolnił do bardzo frustrującego stopnia. Opóźnienia są w obecnej sytuacji nieuniknione, jednak proszę was o zrozumienie tego, że nie zamierzamy się poddać. Staramy się przystosować sytuację tak, aby móc tworzyć dla was mangę, pozostając przy tym przy pełnym zdrowiu. 

Anime również pozostaje zawieszone, jednak trwają intensywne przygotowania, aby seria mogła być kontynuowana w tej trudnej sytuacji. 

Teraz, aby wesprzeć fanów w tych trudnych czasach, pierwsze 61 tomów One Piece’a zostanie udostępnione za darmo na Jump+ (tylko w Japonii). Manga na pewno nie zaspokoi waszych podstawowych potrzeb, ale będę przeszczęśliwy mogąc pomóc wam się zrelaksować, podczas czytania zabawnych momentów serii. 

Mam ogromną nadzieję, że wszyscy pozostaniecie zdrowi, zarówno na ciele, jak i na umyśle!!!”

 

 

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.