GAMING NEWS

Wielki powrót Kangurka Kao? Twórcy kultowej gry przygotowują się do tajemniczego ogłoszenia

Kangurek Kao to polska trylogia, która podbiła serca całej masy graczy. Kultowe platformówki z tytułowym torbaczem w roli główniej stały się prawdziwą ikoną rodzimego game-dev’u, a wszystkie znaki na niebie wskazują na to, że Kao może powrócić już niedługo!

Firma Tate Interactive wydała pierwszą odsłonę Kangurka Kao na PC oraz Dreamcasta w 2000 roku i pomimo, że tytuł celował przede wszystkim w amerykańskiego odbiorce, gra przyjęła się zdecydowanie lepiej w Polsce, gdzie sprzedała się w ponad 45000 egzemplarzy. Polska odpowiedź na Raymana, również przy okazji sequela, Kangurek Kao: Runda Druga, doceniona została głównie na rynku rodzimym, o czym świadczy fakt, że ostatnia, trzecia odsłona z 2005 roku, została wydana już tylko u nas. Polscy gracze pokochali Kao, a przez ostatnie kilka lat pojawiały się liczne głosy wyrażające chęć powrotu kultowego kangura… i bardzo możliwe, że stanie się to już niedługo! 

Na oficjalnej stronie poświęconej tytułowi pojawił się intrygujący „pasek wczytywania”, który dość jasno sugeruje, że Tate Interactive przygotowuje „coś”. Nowa, pełnoprawna odsłona serii, czy może remaster trylogii? Tego nie wiadomo, ale wszystkiego dowiemy się w swoim czasie.

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.