ANIME I MANGA NEWS

Wiemy kiedy wystartuje nowa manga autorki Fullmetal Alchemist!

W lipcu tego roku po raz pierwszy usłyszeliśmy oficjalną zapowiedź nowej mangi Hiromu Arakawy. Wtedy nie posiadała ona jeszcze nawet tytułu, jednak dziś wiemy już znacznie więcej. Manga nazywać się będzie Yomi no Tsugai i zadebiutuje jeszcze w tym roku! 

 

Kilka miesięcy temu, w magazynie Monthly Shonen Gangan, znalazła się strona zwiastująca nadejście nowej mangi autorki Fullmetal Alchemist. Wówczas nie zdradzono na temat projektu zbyt wiele, nie licząc niewiele mówiącego zdania – „Coming soon.”. Ostatnie, grudniowe wydanie tego samego czasopisma, ujawniło, że manga zatytułowana będzie Yomi no Tsugai (ang. The Hinge of the Underworld).

Co najważniejsze, dowiedzieliśmy się również, że jej pierwszy rozdział ukaże się już 10 grudnia 2021 roku, czyli już w kolejnym wydaniu Monthly Shonen Gangan!OPIS FABUŁY: 

Fabuła Yomi no Tsugai skupi się wokół chłopca imieniem Yuru, żyjącym w odizolowanej od świata, górskiej wiosce. Chłopak na co dzień prowadzi dość typowy tryb życia, pałając się przede wszystkim łucznictwem oraz spędzaniem czasu w naturze. Pewnego dnia, jego młodsza siostra bliźniaczka – Asa, zostaje wezwana do służby w znajdującym się centrum wioski więzieniu. Od tego dnia, Yuru powoli odkrywa, że miejsce jego zamieszkania kryje za sobą wiele niewyjaśnionych tajemnic.


Do najbardziej znanych mang Hiromu Arakawy zaliczają się przede wszystkim Fullmetal Alchemist oraz Silver Spoon. Obydwa wymienione tytuły doczekały się swoich animowanych adaptacji, a więc niewykluczone, że otrzyma ją również nadchodzące dzieło artystki. Nadejście anime na podstawie omawianej mangi na pewno nie wydarzy się jednak w najbliższym czasie i zależy w dużej mierze od zainteresowania czytelników.źródło: Anime News Network 

 

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.