KINO I SERIALE NEWS

Władca Pierścieni od Amazona będzie najdroższym serialem w historii!

Serial osadzony w uniwersum Władcy Pierścieni J.R.R. Tolkiena został zapowiedziany jeszcze w 2017 roku. Produkcja Amazona rozłożona ma być na kilka sezonów i wygląda na to, że fanów serii czeka nie lada widowisko. Budżet samego pierwszego sezonu wynieść ma bowiem ponad 460 milionów dolarów!

 

Zgodnie z niedawnymi doniesieniami serwisu The Hollywood Reporter, Amazon zamierza wydać na produkcję ponad 650 milionów dolarów nowozelandzkich, czyli około 465 milionów USD. Jest to absolutny rekord jeśli chodzi o budżet na pojedynczy sezon serialu telewizyjnego.

Kwota robi jeszcze większe wrażenie gdy zestawimy ją z kosztem produkcji zakończonej już Gry o Tron. Koszt wyprodukowania jednego sezonu serialu od HBO wynosił średnio 100 mln $. Na początku było to 6 milionów dolarów za odcinek, która to kwota wzrosła do 15 milionów dolarów w sezonie finałowym. Szacuje się, że Amazon zamierza wydać kilkukrotnie więcej, bo ponad 50 milionów dolarów(!) na każdy odcinek Lord of the Rings.

Sam pierwszy sezon nadchodzącego Władcy Pierścieni będzie więc posiadał budżet porównywalny z kosztem wyprodukowania pięciu sezonów Gry o Tron!Serial kręcony ma być praktycznie w całości na terenie Nowej Zelandii, której rząd zamierza dofinansować projekt kwotą 100 milionów dolarów.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że akcja produkcji nie będzie ściśle powiązana z wydarzeniami z obydwu filmowych trylogii. Historia przedstawiona w serialu, rozgrywać będzie się w Drugiej Erze historii Śródziemia, czyli na tysiące lat przed przygodami Bilbo oraz Froda. Jest to okres trwający do upadku Saurona, podczas którego wykute zostały Pierścienie Władzy.

Na chwile obecną, serialowy Władca Pierścieni nie posiada wyznaczonej dokładnej daty premiery. Szacuje się natomiast, że nastąpi ona jeszcze w 2021 roku.źródło: THR

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: