ANIME I MANGA NEWS REAL LIFE

Wydawnictwo Shueisha z międzynarodowym konkursem mang. Swoje zgłoszenie może wysłać każdy zainteresowany!

Tezuka Manga Award to wydarzenie, które co pół roku organizowane jest przez wydawnictwo Shueisha i ma na celu wyłonienie najbardziej obiecujących twórców mangi. Konkurs zapoczątkowany został w 1971 roku, a z uwagi na to, że najbliższa edycja przedsięwzięcia okraszona jest jubileuszową „setką”, włodarze zdecydowali się na poszerzenie regionu zgłoszeń do skali światowej. 

100. edycja wydarzenia  Tezuka Manga Award (Tezuka Shō) zapowiada się naprawdę wyjątkowo. Dzieła swojego autorstwa mogą nadsyłać początkujący mangacy z całego świata, a zwycięstwo w konkursie może zaowocować niemałym sukcesem. Wszystkie informacje znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej, natomiast  zgłoszenia będą przyjmowane do 1 września tego roku. Te, będą brane pod uwagę z każdego miejsca na świecie bez wyjątku, a jedynym warunkiem, jest użycie języka japońskiego, angielskiego, hiszpańskiego lub chińskiego. 

Setna edycja konkursu może się pochwalić naprawdę wyjątkowym gronem jurorów:

  • Eiichiro Oda (One Piece)
  • Kazue Katō (Ao no Exorcist)
  • Kōhei Horikoshi (My Hero Academia)
  • Takehiko Inoue (Slam Dunk)
  • Akira Toriyama (Dragon Ball)
  • Redaktorzy naczelni WSJ oraz Jump SQ
  • Przedstawiciel Tezuka Productions

Jak na skale wydarzenia przystało, nagrody również są dosyć potężne i będą przyznane dwóm najlepszym zgłoszeniom. Przyznane zostanie również jedno wyróżnienie. Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni w grudniu tego roku.

I. miejsce – Publikacja mangi w magazynie WSJ (Weekly Shonen Jump) oraz nagroda pieniężna w wysokości 2 milionów jenów ( ponad 78 000 pln).

II. miejsce – Publikacja mangi w magazynie WSJ (Weekly Shonen Jump) oraz nagroda pieniężna w wysokości miliona jenów ( ponad 39 000 pln).

Honorowe Wyróżnienie – Nagroda pieniężna w wysokości 500 tysięcy jenów ( ponad 19 500 pln).

Laureaci trzech, powyższych wyróżnień zostaną również zaproszeni na oficjalne wręczenie nagród w Tokio, a cały wyjazd będzie oczywiście sfinansowany przez organizatorów konkursu.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.