GAMING NEWS TECHNOLOGIA

Xbox Series X ze wsteczną kompatybilnością konsolowych akcesoriów

Wsteczna kompatybilność jest terminem, który do tej pory tyczył się przede wszystkim gier. Wiadomo już, że Xbox Series X zapewnić ma możliwość ogrania tysięcy tytułów ze wszystkich dotychczasowych generacji, jednak teraz okazuje się, że tyczy się to również samych konsolowych peryferiów. 

 

Microsoft zaprezentował „Designed for Xbox” – specjalny znak, który od teraz znaleźć będzie można na pudełkach wszelakich akcesoriów do konsol spod szyldu Xboxa (a dokładnie XO i XSX). Wszystkie pady, kierownice czy słuchawki oznaczone tym konkretnym symbolem, będą kompatybilne zarówno z konsolami obecnej generacji, jak i z nadchodzącym już niedługo Xbox Series X. Oznacza to, że nabywca next-gen’a od Microsoftu nie będzie musiał nabyć nowych kontrolerów, bowiem wciąż kompatybilne będą te zakupione do Xboxa One. „Wszystkie licencjonowane akcesoria do Xboxa One, które łączą się z konsolą bezprzewodowo lub przez port USB, będą działać również z Xbox Series X. Tyczy się to również zestawów słuchawkowych, podłączanych do portów 3,5mm w kontrolerze.” – zapewnia Microsoft

Znak Designed for Xbox na pudełku danego produktu, będzie więc dla graczy stuprocentową gwarancją tego, że sprzęt będzie kompatybilny z obydwiema generacjami konsol Microsoftu. „Zieloni” zaprezentowali tym samym kompletnie inne podejście do sprawy niż konkurencyjne Sony, które do PS5 wymagać będzie zakupu nowych kontrolerów Dual Sense.

źródło: PPE

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.