GAMING NEWS RETRO

Zafoliowana kopia The Legend of Zelda na NES sprzedana za rekordową cenę!

Na początku kwietnia tego roku, egzemplarz gry Super Mario Bros. został sprzedany za 660,000$. Jeszcze kilka dni temu była to najdroższej sprzedana kopia gry wideo na świecie, jednak ów rekord został właśnie znacznie przebity!

 

Na stronie Heritage Auctions wystawiony został niedawno zafoliowany egzemplarz The Legend of Zelda na konsolę NES. Aukcja dotycząca gry zakończyła się 9 lipca 2021 roku, osiągając ostateczną cenę w wysokości 870,000$. 

Jest to nowy rekord jeśli chodzi o najdrożej sprzedaną kopię gry wideo w historii! W ostatnim czasie zaobserwować można znaczny wzrost cen osiąganych na tego typu aukcjach. Jeszcze w listopadzie zeszłego roku, najdroższą grą sprzedaną na aukcji była kopia Super Mario Bros. 3, która osiągnęła kwotę 156,000$.

W ciągu niecałego roku, rekordowa kwota urosła więc ponad 5-krotnie! Zapewne jesteście ciekawi z czego wynika tak imponująca cena sprzedanej kilka dni temu Zeldy. Głównym czynnikiem mającym wpływ na wartość tej konkretnej kopii było to, że jest to jeden z najwcześniej wyprodukowanych egzemplarzy na świecie. Swoje dołożyła również ocena stanu gry, która wyniosła 9/10.

Ten konkretny wariant, czyli „NES-R”, produkowany jedynie przez okres kilku miesięcy. Właściciele aukcji zaznaczyli, że najprawdopodobniej jest to jeden z nielicznych zafoliowanych egzemplarzy tego typu na całym świecie. 

Jedynym droższym wariantem The Legend of Zelda jest „NES-TM”, jednak do teraz potwierdzono istnienie tylko jednej takiej kopii zachowanej do dzisiaj. Małe jednak szansę, że właściciel ów gry zdecyduje się ją w najbliższym czasie sprzedać.źródło: Polygon 

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.